Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, önceki dönem belediye başkanı Alinur Aktaş'ın kullandığı makam araçlarını resmen satışa çıkardı. BURULAŞ Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü, 16 BBB 01 plakalı 2018 model Mercedes-Benz S 400 D Matic'i 6 milyon 644 bin TL'den; 16 BSB 50 plakalı 2020 model Volkswagen Caravelle 4 Motion – 7HC'yi (VIP dizayn) 2 milyon 364 bin TL'den satacağını duyurdu.

BURULAŞ'a ait araçlar kapalı zarf ile teklif alma ve sonrasında pazarlık yöntemi ile satılacak. Kapalı zarf teklifler en geç 3 Haziran 2024 tarihinde, saat 15:00’e kadar BURULAŞ Satınalma Müdürlüğü’ne bizzat müracaat ederek teslim edilecek.

"İLK OLARAK İSRAFA SON VERECEĞİZ"

Başkan Bozbey, Bursa'da Muhtarlarla Buluştu

Bozbey, makam araçlarının satışlarıyla ilgili olarak, “Gereksiz harcamaların önüne geçmek, belediyemizin bütçesine katkıda bulunmak amacıyla bu araçların satışı için ihaleye çıkmaya karar verdik. Kendi kurumumuz ve diğer kurumlarda çalışanlara örnek olmamız gerekiyor. Bursa’mızı gülümsetme hedefimiz için ilk olarak israfa son vereceğimizi tüm hemşehrilerimizin bilmesini istiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

ifadelerini kullanan Başkan Bozbey, bu satışın amacını açıkladı. Bozbey, makam araçlarının satışıyla belediyenin bütçesine katkıda bulunmayı ve israfı önlemeyi hedeflediklerini belirtti.

Kaynak: bursahakimiyet.com.tr