2003-2013 tarihlerinde İnegöl'ün gaz dağıtım şirketi olan İNGAZ'da Genel Müdürlük yapan Nevzat Şatıroğlu, seçimlerden sonra Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından kurulan 67.Hükümette Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na Bakan Yardımcısı olarak atanarak büyük bir başarıya imza atmıştı. İNGAZ Genel Müdürlüğü görevinin ardından kariyerine devam eden Şatıroğlu'nun bu yükselişi, ilgili çevreler tarafından gurur ve mutlulukla karşılandı.

Şatıroğlu, uzun yıllar boyunca İnegöl'ün enerji sektöründeki gelişimine katkı sağlamış ve İNGAZ Genel Müdürlüğü döneminde önemli projelere imza atmıştı. Şimdi ise Türkiye'nin enerji politikalarının belirlenmesinde etkin rol oynayacak olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndaki görevi ile ülkenin geleceğine yön verecek.

"Bitlis'te Dolunayın Büyüleyici Dansı: Van Gölü Üzerinde Kızıl Gösteri!" "Bitlis'te Dolunayın Büyüleyici Dansı: Van Gölü Üzerinde Kızıl Gösteri!"

Özellikle İnegöl medyasında, Nevzat Şatıroğlu'nun bu yeni görevine gereken ilginin gösterilmemiş olması şaşırtıcı bir durum olarak karşılandı. İlçemizde uzun yıllar görev yapmış önemli bir ismin ulusal düzeydeki bu başarısına yerel medyanın gereken ilgiyi göstermemiş olması da ayrıca sorgulanması gereken bir konu olarak dikkati çekiyor.

Nevzat Şatıroğlu'nun Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı olarak görevine başlaması, hem İnegöl'ün hem de ülkenin enerji sektöründeki geleceği açısından önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Gelecek dönemde, Şatıroğlu'nun enerji alanındaki deneyimleri ve vizyonuyla neler başaracağı büyük bir merak konusu olarak takip ediliyor.
31919341_10156917544779057_5667562290304516096_n