DEVA Partisi, İnegöl Belediye Başkanlığı için Mevcut İlçe Başkanı Onur Metinbaş'ı aday gösterdi.

Metinbaş’ın önümüzdeki günlerde Ali Babacan tarafından resmen adaylığının açıklanması bekleniyor.

Onur Metinbaş Kimdir?

Onur Metinbaş'ın Eğitim ve İş Hayatı

1981 İnegöl doğumlu olan Onur Metinbaş, yerel ve profesyonel hayatta önemli roller üstlenmiş bir isim. Fırat Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu olan Metinbaş, enerji sektöründe çeşitli kritik projelerde görev aldı. İnegöl Organize Sanayi Bölgesi'nin elektrik ve enerji altyapılarının kurulumunda önemli bir rol oynamış, aynı zamanda atıksu arıtma tesisleri ve enerji santralleri gibi projelerde proje yöneticiliği yapmıştır.

DEVA Partisi'nde aktif bir rol üstlenen Metinbaş, parti içinde çeşitli görevlerde bulunmuş ve 21 Temmuz 2023'te İnegöl İlçe Başkanı olarak atandı. Siyasi ve profesyonel geçmişi, İnegöl için yenilikçi ve sürdürülebilir bir vizyon geliştirme potansiyeli taşıyor.

İnegöl Sebzeciler Odası Başkanı Vehbi Durgut Kalp Krizi Geçirdi İnegöl Sebzeciler Odası Başkanı Vehbi Durgut Kalp Krizi Geçirdi
"Onur Metinbaş, 2021 yılından itibaren Pika Enerji firmasının genel müdürü olarak iş hayatında faaliyet göstermekte ve aynı zamanda Elektrik Mühendisleri Odası İnegöl Temsilcisi olarak görev yapmaktadır."

Editör: Abdullah Argun