Milletvekili Genel Seçimlerin ardından yapılan 4. Olağanüstü Büyük Kongre'nin etkileri ve 31 Mart 2024'teki yerel seçimlerin stratejisi ve başkan adaylarının tespit süreci kampın ana gündem maddeleri arasında yer alıyor.

Yerel Seçimlere Doğru Strateji Belirleme Süreci

İl ve ilçe başkanları, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere, birçok ilde yoğunlaşan çalışmalar için bir araya geliyor. İl Danışma Meclisi ve İlçe Danışma Meclisi toplantılarının yanı sıra, saha çalışmaları ve şehir buluşmaları ile desteklenen süreç, kampın merkezinde olacak.

ak parti

Çalışma Kampının Önemi ve Gündemi

Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla şekillenen çalışma kampı, yerel seçimlerin stratejik planlamasına ev sahipliği yapacak. Aday adaylığı başvuruları ve yerel seçim sürecinin yol haritası, kampın en önemli konuları arasında.

Yüksek Seviye Katılım ve Sunumlar

Kampta, Genel Başkanvekilleri, Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik gibi önemli isimlerin sunum yapması bekleniyor. Bu sunumlar, 81 il başkanının katılımıyla, seçimlere yönelik yapılan anketler ve stratejik planlamalar üzerine odaklanacak.

filistin gazze israil 09 (4)

"12 Kasım'da başlayacak çalışma kampı, yerel seçimler için partinin stratejik rotasını çizecek ve 31 Mart 2024 yerel seçim sürecini şekillendirecek."

14 Kasım Salı günü sona erecek olan çalışma kampı, AK Parti'nin yerel seçimlere yönelik politik ve stratejik planlarını netleştirmesinin ve adaylarla ilgili sürecin belirlenmesinin beklendiği bir platform olacak.