Bu özel ve manevi yolculuk için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenecek olan kura, hacı adaylarının kaderini belirleyecek.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruya göre, vatandaşlar kura sonuçlarını aynı gün e-Devlet üzerinden öğrenebilecek.

hac umre diyanet (6)

Hac Kurası Neden Bu Kadar Önemli?

Hac, İslam dininin beş temel sütunundan biri olarak kabul ediliyor. Her yıl milyonlarca Müslüman, kutsal topraklara hac farizasını yerine getirmek için başvuruyor. Ancak sınırlı kontenjanlar ve büyük talep nedeniyle hacca gitmek isteyenlerin katılımı bir kura sistemi ile belirleniyor. Bu, hacı adayları için hem bir heyecan kaynağı hem de manevi bir bekleyiş anlamına geliyor.

hac umre diyanet (7)

Kura Çekilişi ve Sonuçlar

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, kura çekilişinin 2 Kasım Perşembe günü gerçekleştirileceğini açıkladı. Adaylar, hac kura sonuçlarını aynı gün saat 21.00’den itibaren e-Devlet üzerinden öğrenebilecekler.

“Milyonlarca kardeşimizin hasretle beklediği 2024 Hac kurasını 2 Kasım Perşembe günü Diyanet İşleri Başkanlığımızda gerçekleştireceğiz İnşallah. Yüce Rabbimiz bu kutlu yolculuğa duyduğumuz özlemi, sevgiyi, muhabbeti gönlümüzden eksik eylemesin.”

hac umre diyanet (8)

Kutsal Yolculuğa Kimler Katılacak?

Hac farizasını yerine getirmek için başvuruda bulunan hacı adaylarının, kura sonucunu bekleyişleri devam ediyor. Bu kutsal yolculuğa kimlerin katılacağı, kura sonucuyla birlikte netleşecek. Vatandaşlar, hac kura sonuçlarını e-Devlet üzerinden kolaylıkla sorgulayabilecekler.

hac umre diyanet (10)

Manevi Hazırlık Süreci

Kura sonucuyla hacca gitmeye hak kazanan adaylar için, hem fiziksel hem de manevi bir hazırlık süreci başlayacak. Diyanet İşleri Başkanlığı, hacı adaylarına bu süreçte rehberlik edecek ve gerekli bilgilendirmeleri yapacak.

Bebeklerle ilgili Kuran-ı Kerim'de Geçen Sayı;30 Bebeklerle ilgili Kuran-ı Kerim'de Geçen Sayı;30

hac-2