Eğitimde Yeni Dönem: Ders Saatlerinde Önemli Değişiklikler! Eğitimde Yeni Dönem: Ders Saatlerinde Önemli Değişiklikler!

Yükseköğretim Kurulu tarafından, lisansüstü programlara dair e-devlet üzerinden alınan belgelerde yer alan bilim dalı ifadelerinin eksikliği sebebiyle adayların akademik alımlarda mağdur olmaması için üniversitelere önemli bir uyarıda bulundu.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından bütün üniversitelere gönderilen yazıda, lisansüstü programlarda YÖK tarafından onaylanmış isimlerin belgelerde yer alması gerektiği bir kez daha vurgulanmıştır. 

Özellikle, bazı programların henüz Yükseköğretim Bilgi Sistemi (YÖKSİS)'te eşleştirilemediği için e-devlet üzerinden alınan belgelerde sorunlar yaşandığı belirtilmiş olup bu durumun akademik ilanlarda adayların mağduriyetine neden olduğuna dikkat çekilmiştir.

Yazıda ayrıca, diplomalarda yer almakta olan anabilim dallarına göre değerlendirme yapılması gerektiği bir kez daha söylenerek, adayların başvurularının doğru bir şekilde değerlendirilmesi için üniversitelere gerekli önlemleri muhakkak almaları gerektiği çağrısında bulunuldu.

YÖK, yapmış olduğu bu uyarı ile birlikte e-devlet üzerinden alınan belgelerin eksikliklerinin giderilmesi ve adayların hak kaybına uğramaması adına üniversiteleri bilgilendirmeye devam edeceğini söyledi.

Yükseköğretim Kurulu tarafından önemli uyarı