İnegöl’de TYT Heyecanı

Öğrenciler sınav salonlarında ter dökerken, veliler okul çevresinde heyecanla bekliyor.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT), bugün saat 10.15'te başladı. 3 milyon 120 bin 878 adayın katılacağı sınav, 81 ilde ve yurt dışında 245 sınav merkezinde yapılıyor.

Genc Gazete Inegol Sinav Heyecani Okullar Veliler (1)

Sınav Heyecanı İnegöl'de de Yaşanıyor

İnegöl’de sınav heyecanı sabahın erken saatlerinde başladı. Öğrenci velileri ve yakınları, sınav yapılan okullara akın etti. Özellikle Okullar bölgesinde yoğun trafik ve veli kalabalığı dikkat çekiyor. Öğrenciler okul içinde ter dökerken, okul dışında gölgeliklere ve yeşil alanlara yerleşen veliler heyecanla bekliyor.

Genc Gazete Inegol Sinav Heyecani Okullar Veliler (4)

Velilerin Duaları ve Sabırsız Bekleyişi

İnegöl’de sınav yapılan okulların çevresinde dua eden, Kuran okuyan velilerin heyecanı dikkat çekti. Veliler, sınav süresi boyunca çocukları için dua ederek onların başarılı olması için ellerinden geleni yapıyorlar. Bir veli,

"Çocuklarımız için çok önemli bir sınav. Onlar içeride mücadele ederken biz de burada dualarımızla yanlarındayız." diyerek duygularını dile getirdi.

Genc Gazete Inegol Sinav Heyecani Okullar Veliler (3)

Sınav Sonrası Heyecanla Beklenen Sonuçlar

TYT oturumunda adaylara toplam 120 soru sorulacak ve bu soruları yanıtlamak için 165 dakika süre tanınacak.

TYT sınavı sona erdikten sonra öğrenciler ve veliler, sonuçların açıklanmasını heyecanla beklemeye başlayacak. Sınav sonuçları, adayların gelecekteki eğitim hayatlarını belirleyecek önemli bir adım olacak.

İnegöl'de yolu kapatıp çiftetelli oynadılar İnegöl'de yolu kapatıp çiftetelli oynadılar

Genc Gazete Inegol Sinav Heyecani Okullar Veliler (6)

İnegöl'de veliler okul çevresine akın etti

İnegöl'deki sınav atmosferi, hem öğrencilerin hem de velilerin büyük bir heyecan ve umutla bu önemli günü geçirdiklerini gösteriyor. Sınav sonrası beklenen sonuçlar ise bu heyecanlı sürecin devamı olacak.

Genc Gazete Inegol Sinav Heyecani Okullar Veliler (5)

Kaynak: Genç Gazete