Partinin büyükşehir belediye başkan adayları şu şekilde belirlendi: İzmir için Cemal Arıkan, Ankara için Suat Kılıç ve İstanbul için Mehmet Altınöz oldu.

Fatih Erbakan'ın açıkladığı seçim vaatleri arasında; devlet okullarındaki öğrencilere ücretsiz yemek desteği, çocuk spor okulları ile spora teşvik, dilendirilen çocukların korunması, mahallelerde gençlik konseyleri kurulması ve Genç Refah Kart ile gençlere kültürel etkinliklere erişim sağlanması gibi sosyal ve eğitim odaklı projeler yer alıyor.

2024 Yerel Seçimlerinde Sandık Görevlisi nasıl olunur? Şartlar ve Ücretler... 2024 Yerel Seçimlerinde Sandık Görevlisi nasıl olunur? Şartlar ve Ücretler...

Parti, kadın ve çocuklara özel önem veren projeleri de gündemine aldı. Kadınlar için sıcak yuva merkezleri ve büyükşehirlerde çalışan anneler için mahallelere kurulacak "Refah Çocuk Kreşleri" bu projeler arasında. Ayrıca, gençlere yönelik olarak ileri sürüş pistleri ve 'drift' merkezleri açılması planlanıyor.

“Devlet okullarındaki çocuklarımıza ücretsiz yemek desteği vereceğiz. Çocuk spor okullarıyla spora teşvik edeceğiz. Dilendirilen çocukları şefkatli ellere teslim edeceğiz. Mahallelerde gençlik konseyleri kuracağız. Gençlerimize sinema tiyatroya gidebilmeleri için Genç Refah Kart vereceğiz. Kadınlarımız bizlere cenabı Allah'ın emanetidir ve bu emanete en güzel şekilde sahip çıkacağız. Kadınlarımıza sıcak yuva merkezleri kuracağız. Özellikle büyükşehirlerde çalışan kadınlarımızın en önemli sorunlarından biri işe giderken çocuklarını bırakacak yer bulamamak. Bu nedenle 'refah çocuk kreşlerini' bütün mahallelerimize kuracağız. Araba kullanmakta ustalaşmak isteyen gençlerimize ileri sürüş pistleri açacağız. Gençlerimiz bu merkezlerde son günlerde gençler arasında yaygınlaşan 'drift atma' heyecanını kimsenin hayatını riske atmadan tatmin edecekler."

Editör: Umut Gökdaş