Geçtiğimiz yıl ekim ayında toplam 93 STK’nın katılımıyla oluşturulan İnegöl İl Olma Platformu, şehrin potansiyelini raporlayarak siyasi parti genel merkezlerinde sunuma başladı.  Bu kapsamda bugün İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ öncülüğünde; Yusuf Şehitoğlu, Ömer Faruk Demirtaş, Bahadır Bayraktar ve Bahri Sinan Yazaroğlu isimlerinden oluşan İnegöllü heyet, Saadet Partisi Genel Merkezini ziyaret etti.

İl Olma Platformuna İnegöl Saadet Partisi’nden de İlçe Başkanı Ahmet Yıldız, önceki dönem ilçe başkanı Hasan Eroğlu, belediye Meclis Üyeleri  Fikret Bayram ve Fatih Berber de eşlik etti.

Whatsapp Image 2024 06 12 At 21.58.55 Gencgazete

İnegöl İl Olma Platformunu Saadet Partisi’nde Genel Başkan Yardımcıları Birol Aydın ile Fatih Aydın ve Bursa milletvekili Mehmet Atmaca ile Antalya milletvekili Şerefettin Kılıç karşıladı.

Ziyarette İnegöl’ün il olma potansiyeliyle ilgili rapor sunuldu. Saadet Partisi tarafı ise İnegöl’ün il olma konusunda hangi iktidar adım atarsa atsın gerekli desteği vereceklerini belirtti.

Ziyaret sonrasında Saadet Partisi İnegöl İlçe Başkanı Ahmet Yıldız şu ifadeleri kullandı;

Whatsapp Image 2024 06 12 At 21.58.58 Gencgazete

HEM MİSAFİRDİK HEM EV SAHİBİ

“İnegöl İl Olma Platformu bugün partimizin genel merkezini ziyaret etti. Bizler de hem misafir hem de ev sahibi olarak toplantıdaki yerimizi aldık. Misafirlerimiz platform olarak İnegöl neden il olmalı konusunda bilgilendirme yaparak bir rapor sundular.”

Whatsapp Image 2024 06 12 At 21.58.57 (1) Gencgazete

GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİMİZE VE PLATFORM ÖNCÜLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

“Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcılarımız ve milletvekillerimizin fikirlerinden istifade edip görüşlerini öğrenme fırsatı bulduk. Ben öncelikle genel başkan yardımcılarımız ve milletvekillerimize anlamlı karşılamalarından ve desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Yine İnegöl'ümüzün hayali il olma konusunu platform kurarak hedefe götürmeye çalışan Yavuz Uğurdağ, Yusuf Şehitoglu, Ömer Faruk Demirtaş, Bahadır Bayraktar, Bahri Sinan Yazaroğlu nezdinde tüm STK'lara da minnetlerimizi sunuyorum. “

Whatsapp Image 2024 06 12 At 21.58.57 Gencgazete

SAADET PARTİSİ İNEGÖL’ÜN İL OLMASI KONUSUNDA GEREKEN DESTEĞİ VERECEK

“Toplantının sonucuna gelecek olursak, genel merkezimiz her zaman olduğu gibi bugün de konu İnegöl olunca ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını söylediler. İnegöl il olması noktasında iktidar makamında olan başka siyasi partiler de adım atarsa genel merkezimizin destek vereceklerini ilettiler. İnşallah bu atılan adımlar sonuca gider ve tüm İnegöllülerin hayali gerçek olur! İnegöl'ümüz il olur.”

Kaynak: HABER MERKEZİ