Hatay'da ömrünü direksiyonda geçiren İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erol Akın, bayram yolcuları için uyarılarda ve tavsiyelerde bulundu.

MOLA VERİN

Akın,"Sevinçli günlerimizi hüzünlü şekle çevirmeyelim" dedi. Uzun yolculuklar öncesinde araç bakımlarına dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden Akın, "2 saatte bir 15 dakika mola verin" tavsiyesinde bulundu.  

Genç Gazete Yolcu Otobüsü Alevlere Teslim Oldu 16 Yolcu Yaralı  (9)

ACELE ETMEYİN

 Akın, "Çocukluğumdan itibaren baba mesleği olan şoförlük mesleğini yapıyorum. Özellikle uzun tatil süreçlerinde insanların seyahatleri oluyor, hasret gidermek için annesinin, babasının memleketine gidişler oluyor. Sevinçli günlerimizi hüzünlü şekle çevirmeyelim.

Her yıl yapılan kazalarda, en büyük kazaların yaşandığı zaman bayram günlerinde olmaktadır. İnsanlar bir an evvel, hasret çektiği kişilere yetişmek için, çok acele etmektedir. Bundan dolayı olan kazaların büyük bir çoğunluğu insan faktöründen kaynaklanmaktadır.

Genç Gazete Yolculukta Oruç Nasıl Tutulur Seferi Halinde Oruç Tutulur Mu (4)

İş Bulmanın Püf Noktaları İş Bulmanın Püf Noktaları

TEKNİK BAKIM ÖNEMLİ

Yola çıkmadan önce, araçlarımızın uzun süre bakımını yaptırmamışsak, teknik servis bakımlarını yaptırmamız lazım. Sürekli olan yollarda en fazla 2 saatte bir yaklaşık 15 dakikalık ara molalarla, vücudumuzdaki kan akışımızı ayarlayabilmek için aracımızdan inip 1-2 jimnastik yaparak yola devam etmemiz lazım.

Genç Gazete Yolculukta Oruç Nasıl Tutulur Seferi Halinde Oruç Tutulur Mu (6)

EMNİYET KEMERİNİ TAKIN

Emniyet kemeri ise can kurtarır, büyük darbelerden korur, kesinlikle emniyet kemerimizi muhafaza etmeliyiz. Bizi bekleyenleri üzmeden gideceğimiz yere bayram sevinci ya da yaşayacağımız yere acılar yaşatmadan, huzurlu ve sükunet içerisinde gidelim. Çoluğumuzla çocuğumuzla huzurlu bir bayram yaşayalım" şeklinde konuştu. 
                                   

Kaynak: İHA