Güzellik ve temizlik sektöründe nam salan ve Türkiye'de dahil olmak üzere birçok ülkeye hizmet veren TréStique şirketinin ana üreticisi Tomia Beauty, kurucuların arasında çıkan anlaşmazlığın ardından iflas bayrağını açtı ve resmen mahkemeye iflas başvurusunda bulundu. 

Fashionunited.in sitesinin yaptığı habere göre; Davayla bağlantılı mahkeme belgeleri, 2015 yılında TréStique'i kuran ikili Jennifer Kapahi ile Jack Bensason arasında sürtüşme olduğunu ileri sürdü.

WWD tarafından görülen yasal belgelerde, Kapahi'ye bağlı bir şirket olan Tomia'nın, Bensason'un bir dış yatırımcıyla ortaklık kurduğunu ve Trestique adında yeni bir şirket kurduğunu iddia ettiği belirtildi.

Ocak ayında Lucky Color Inc. adında yeni bir şirketin kurulduğu, ancak daha sonra adını Mart ayında Trestique olarak değiştirdiği ve TréStique'in varlıklarını yağmaladıktan sonra Tomia'nın halefi olarak hizmet verecek şekilde kurduğu iddia edildi.

ABD merkezli ünlü kozmetik markası iflas etti. Türkiye'ye de hizmet veriyorlardı!

SON UYARIYI YAPTILAR

Bensason ve Lucky Color'ın Tomia'ya borç aldığına inanılıyor ve ikincisi Ağustos ayında borçlunun tüm mal varlığının satılacağı konusunda uyarıldı.

BIST 100 Yükselişte BIST 100 Yükselişte

Çevrimiçi olarak bulunan bir açık artırma satışı, ilk TréStique adına atıfta bulunmadı, ancak bir milyon doların üzerindeki envanter ve fikri mülkiyet dahil olmak üzere tüm işletmenin satışını kapsıyordu.

Davacının taleplerinin bir parçası olarak, Tomia'nın Bensanson'un üyelik hissesinin ve alınan tazminatın devrini istediği anlaşılmaktadır.