Türkiye genelinde sıcak hava dalgası etkisini sürdürüyor. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkla birlikte, açık ve güneşli bir hava görülüyor. Ancak önümüzdeki günlerde hava paterninde değişiklik bekleniyor.

Sıcak Hava Dalgası Devam Ediyor, Yağış Beklenen Bölgeler Belli Oldu

Yurt genelinde, iç ve kuzey kesimlerde parçalı ve az bulutlu bir hava hakim olacak. Bazı bölgelerde ise yağış beklentisi bulunuyor. Meteoroloji uzmanları, Kıyı Ege, Kıyı Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bugün, yarın da Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yağışların görüleceğini öngörüyor.

Hafta sonuna gelindiğinde ise batı ve güney bölgelerinde yer yer sağanak yağışlar bekleniyor. Meteoroloji uzmanı Cengiz Çelik, cumartesi günü Kıyı Ege, Akdeniz'in bazı bölgeleri ve güneydoğuda sağanak geçişleri olacağını, ancak hafta sonu genelinde yağış beklentisi olmadığını ifade ediyor.

Büyük Şehirlerde Hava Durumu

İstanbul: Önümüzdeki 4 gün boyunca, hafta sonu dahil olmak üzere yağış beklenmiyor. İstanbullular, güneşli ve sıcak günlerin tadını çıkarabilirler.

Ankara: Cuma günü için hafif yağmur beklentisi bulunuyor. Başkent, sıcak havanın etkisi altında olmaya devam ederken, cuma günü yağışlı bir gün geçirebilir.

100 lirayı 100 bin lira anladı! Olanlar oldu 100 lirayı 100 bin lira anladı! Olanlar oldu

İzmir: Perşembe, cumartesi ve pazar günleri sağanak geçişleri görülecek. İzmir'de yağışlı günler özellikle hafta sonuna doğru artacak. İzmirli vatandaşlar şemsiyelerini hazır bulundurmalı.

Hava durumu uzmanları, vatandaşları ani hava değişikliklerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Günlük hava durumu raporları ve güncellemeleri takip ederek, planlamalarını buna göre yapmaları öneriliyor.

Editör: İHSAN KURAN