Türkiye'nin havacılık sektörüne nefes aldıracak yeni pist, Sabiha Gökçen'de test edildi. Peki bu gelişme neler vaat ediyor ve açılışa nasıl bir etkisi olacak?

Kenan Sofaoğlu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye'nin en büyük ikinci pisti olacak Sabiha Gökçen Havalimanı'nın yeni pistini, milli motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu ve oğlu Zayn ile birlikte test etti. Test sürüşü, yerli otomobil TOGG ile yapıldı.

Yeni Pistin Kapasitesi

İkinci pistin açılmasıyla birlikte Sabiha Gökçen Havalimanı'nın kapasitesi önemli ölçüde artacak. Bir pist kalkış, diğeri iniş için kullanılacak şekilde tasarlandı, bu da havalimanının trafik akışını düzene sokarak daha fazla uçuşa ev sahipliği yapmasını sağlayacak.

Yapay zeka konusunda uzmanlardan kritik uyarı Yapay zeka konusunda uzmanlardan kritik uyarı

TOGG ile Test Sürüşü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu ve Kenan Sofuoğlu'nun yerli otomobil TOGG ile yaptığı test sürüşü, yerli ve milli teknolojilerin havacılık altyapısına entegrasyonunu simgeliyor.

Açılış Törenine Doğru

Sabiha Gökçen Havalimanı'nın ikinci pistinin resmi açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 25 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Bu büyük gün, Türkiye'nin havacılık sektöründeki iddiasını pekiştirecek ve yeni pistin uluslararası standartlarda hizmet vermesi bekleniyor.

Editör: Abdullah Argun