Gece Yarısı Meydana Gelen Acı Kaza

Hatay Havalimanı'ndan kalkış yapan Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait EM 708 kuyruk numaralı helikopter, Gaziantep'in Nurdağı ilçesindeki Kartal Köyü mevkiinde kaza kırıma uğradı.

Genç Gazete Helikopter Kaza

Olay, gece saat 22.49 sularında meydana geldi. Kazada, 2 pilotun şehit olduğu ve 1 teknisyenin yaralandığı acı bilgisi paylaşıldı.

Genç Gazete Polis Helikopteri Düştü 2 Pilot Şehit, 1 Teknisyen Yaralı (5)

Yaralı Teknisyenin Durumu ve Şehit Pilotların Kimlikleri

Kaza sonrası olay yerine hızla ulaşan sağlık ekipleri, yaralanan teknisyeni ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırdı. Emniyet Genel Müdürlüğü, şehit olan pilotların Pilot Emniyet Amiri Cemil Gülen ve Sözleşmeli Pilot Levent Öztürk olduğunu duyurdu.

Kar yağışı ile ilgili açıklama geldi Kar yağışı ile ilgili açıklama geldi

Genç Gazete Polis Helikopteri Düştü 2 Pilot Şehit, 1 Teknisyen Yaralı (3)

Soruşturma ve Toplumsal Tepkiler

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtilirken, kazanın nedenine yönelik geniş çaplı bir araştırma yapılacağı bildirildi. Toplumun her kesiminden kazaya ilişkin derin üzüntü ifadeleri ve şehit pilotlara yönelik saygı mesajları geldi.

Genç Gazete Polis Helikopteri Düştü 2 Pilot Şehit, 1 Teknisyen Yaralı (2)

"03.02.2024 tarihinde Havacılık Daire Başkanlığı kadrosunda görevli Pilot Emniyet Amiri Cemil Gülen ve Sözleşmeli Pilot Levent Öztürk, bulundukları helikopterin Gaziantep Nurdağı bölgesinde kaza kırıma uğraması sonucu şehit olmuşlardır" - Emniyet Genel Müdürlüğü Açıklaması

Genç Gazete Polis Helikopteri Düştü 2 Pilot Şehit, 1 Teknisyen Yaralı (1)

Şehit olan pilotlarımızın hatırası önünde saygıyla eğilir, yaralanan teknisyene acil şifalar dileriz.

Editör: Özkan Duran