Gaziosmanpaşa'nın Sarıgöl Mahallesi Güzel Sokak üzerindeki bir inşaat alanında meydana gelen olayda, beton pompa aracının yan yatarak otomobil ve beton mikserine zarar verdi. İnşaat çalışmaları sırasında yaşanan bu olayda, şans eseri yaralanmaların hafif olması büyük bir felaketi önledi.

İnşaat çalışmasında beton pompası aracı yan yattı

Gaziosmanpaşa'da İnşaat Alanında Beton Pompa Aracının Kaza Yapması

Akşam saatlerinde meydana gelen olayda, 34 HEL 360 plakalı beton pompa aracı, inşaat alanındaki beton dökme işlemi sırasında beklenmeyen bir durumla karşılaştı. İddialara göre, aracın sağ taraftaki iki ayağı bükülerek sağa doğru eğilmeye başladı. Bu durum, pompa aracının dengesini kaybetmesine ve yan yatarak park halindeki araçlara zarar vermesine neden oldu.

İnşaat çalışmasında beton pompası aracı yan yattı

Gaziosmanpaşa İnşaat Kazası: Beton Pompa Aracı Otomobil ve Beton Mikserine Çarptı

Olayda en fazla zarar gören araçlar, park halindeki 34 TZ 7959 plakalı otomobil ve 34 GJN 84 plakalı beton mikseri oldu. Beton pompa aracı, yan yatarak önce otomobile ardından da beton mikserine düştü. Neyse ki, olayın hemen ardından bölgeye sağlık ekipleri ve kurtarma ekipleri sevk edildi.

İstanbul genelinde huzur uygulaması yapıldı İstanbul genelinde huzur uygulaması yapıldı

Felaketten Dönüş: Gaziosmanpaşa İnşaat Kazasında Beton Pompa Aracı Park Halindeki Araçlara Zarar Verdi

Beton mikseri sürücüsü olaydan hafif yaralı olarak kurtulurken, çevrede bulunan vatandaşlar şans eseri zarar görmeden olayı atlatmış oldu. Kurtarma ekipleri tarafından hızla müdahale edilen durumda, beton pompa aracı vinç yardımıyla kaldırılarak düzeltilmeye çalışıldı.

Gaziosmanpaşa İnşaat Kazası: Beton Pompa Aracının Şaşırtıcı Kaza Anı

Olay yerine gelen polis ekipleri, kaza ile ilgili detaylı bir inceleme başlattı. Kazanın neden kaynaklandığı ve güvenlik önlemlerinin yetersiz olup olmadığı konusunda soruşturma sürdürülüyor. İnşaat alanındaki çalışmaların geçici olarak durdurulduğu belirtilirken, yetkililer olayın tam olarak aydınlatılana kadar inşaatın durdurulacağını ifade etti.

Editör: İHSAN KURAN