Bilindiği üzere ülkemizde okullar genel olarak Haziran ayının ortalarına doğru tatile giriyor. Nitekim büyük bir aksilik yaşanmadığı sürece de Eylül ayının ortalarında açılıyor. Böylece 9 ay sürecek eğitim öğretim dönemi de start almış oluyor.

Elbette son yıllarda yaşanan gelişmeler eğitim sistemindeki dengeleri de değiştirdi. Artık hayatımızda hibrit eğitim diye bir kavram var. Bu kavram derslerin bir kısmının örgün bir kısmının ise uzaktan işlenmesini esas kıldı.

Önümüzdeki süreç nasıl işleyecek. Merak edilen unsur bu.

dersogrenci-1475398

Öğrencilere yaz tatili müjdesi! Okullar Kasım’da açılacak!

Avrupa’da bazı ülkeler önümüzdeki dönemin ilk bir ayını hibrit eğitime ayırmaya karar verdi. Örgün eğitim sürecinin başlaması ise Kasım ayına kaydırıldı. Bu 1 aylık süreçte öğrencilere oryantasyon eğitimi verilecek. Öğrenciler uzaktan eğitim programları üzerinden birbirlerini tanıyacaklar.

Bu sistem eğitim dönemine olan hazırlığı hızlandıracağı gibi, geçmişteki konuların pekiştirilmesini de kolaylaştıracak.

Uzmanından Ebeveynlere: Hastalanan Çocuklarınızı Ne Olur Okula Göndermeyin Uzmanından Ebeveynlere: Hastalanan Çocuklarınızı Ne Olur Okula Göndermeyin

Şimdilik sistemin Türkiye’de uygulanıp uygulanmayacağı bilinmiyor. Fakat Türkiye’nin de eğitim de batıyı örnek aldığını düşünürsek, benzer bir kararın açıklanması bizleri çok fazla şaşırtmayacaktır. Peki sizlerin bu konudaki görüşleri neler?