İntihar Önleme Kurulu Toplantısı Düzenlendi

İntihar önemli bir halk sağlığı sorunu olup önlenebilir ölümlerin başında yer alıyor. Düzce'de, intiharların önlenmesi konusunda farkındalık kazanılması ve intiharların önüne geçebilmek hedefleri doğrultusunda faaliyetlerin yürütülmesi amacıyla İntiharı Önleme İl Kurul Toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Birim Sorumlusu Fazlı Bayraktar'ın başkanlığında, ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Genc Gazete Intihar Kurulu Duzce (1)

Düzce'nin İntihar Verileri ve Önleme Faaliyetleri masaya yatırıldı

Sağlıklı Hayat Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Düzce'ye ait intihar verileri ve intiharı önlemeye yönelik yapılan faaliyetler değerlendirildi.

"İntiharların önlenmesi için toplumda farkındalık yaratmak ve destek mekanizmalarını güçlendirmek önceliğimizdir."

Toplantıda ayrıca, İntiharı Önleme İl Eylem Planı doğrultusunda paydaş kurumlarla yapılması planlanan ve yapılabilecek çalışmalar görüşüldü.

Ilaç Intihar

İntiharlar önlenebilir

İntiharı önleme çalışmalarının daha verimli sürdürülmesi hususunda önemli kararlar alındı. Toplantıda, intiharların önlenmesi amacıyla yeni stratejiler geliştirilmesi ve toplumda farkındalığı artırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlenmesi planlandı. İlgili kurum ve kuruluşlarla iş birliğinin artırılması ve gerekli kaynakların sağlanması konularında da kararlar alındı.

Bulgaristan Seçimleri İçin Türkiye'deki Çifte Vatandaşlar Sandık Başında Bulgaristan Seçimleri İçin Türkiye'deki Çifte Vatandaşlar Sandık Başında

Toplantıda alınan kararlar, Düzce'de intiharı önleme çalışmalarının daha etkili bir şekilde sürdürülmesi için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

kopruye-cikip-intihar-etmeye-kalkisti-1685344191-305-x750

Kaynak: İHA