Ağrı'da jandarmadan 'mahremiyet' eğitimi Ağrı'da jandarmadan 'mahremiyet' eğitimi

Malatya, 6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremin yıldönümü dolayısıyla alınan önlemler kapsamında, tüm ilk ve orta dereceli okullarda bir günlük tatil ilan edildi. Malatya Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, anma programları ve kabristan ziyaretlerinin yoğunluk oluşturabileceği göz önüne alınarak, 6 Şubat 2024 Salı günü eğitime ara verildiği belirtildi.

Malatya'da Depremin Yıldönümünde Okullar Tatil Edildi

Açıklamada, vatandaşların depremin yıldönümü nedeniyle düzenlenecek anma programlarına katılacakları ve kabristan ziyaretlerinde bulunacakları ifade edilerek, bu etkinliklerin şehir genelinde yoğunluğa neden olabileceği vurgulandı. Bu doğrultuda, öğrencilerin ve öğretmenlerin güvenliği gözetilerek, eğitim kurumlarının bir gün süreyle tatil edildiği bildirildi.

"Malatya'da Deprem Yıldönümünde Okullar Tatil, Anma Programlarına Katılım İçin Kamu Çalışanlarına Kolaylık Sağlandı"

Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personellere de anma programlarına katılma imkanı tanındığı ve kamu hizmetinin aksatılmadan yürütülmesi için gerekli tedbirlerin alındığı ifade edildi. Kamu çalışanlarına, etkinliklere katılım için kurum yöneticilerince gerekli kolaylıkların sağlanacağı belirtildi.

"Kahramanmaraş Merkezli Depremin Yıldönümünde Malatya'da Alınan Önlemler"

Malatya'da yaşanan depremin yıldönümü etkinliklerinin, vatandaşların acılarına ortak olma ve dayanışma amacı taşıdığı, bu nedenle valilik tarafından alınan tedbirlerin önem arz ettiği vurgulandı. Açıklamada, tüm vatandaşlardan etkinliklere duyarlılık göstermeleri ve anma programlarına katılmak için gerekli hassasiyeti göstermeleri istendi.

Editör: SALİH BAYKAY