Meteoroloji tarafından alınan son bilgilere göre, 50 şehir için sarı ve turuncu kodlu uyarılar yapıldı.

50 kent için sarı ve turuncu kodlu uyarılar yapıldı

MB Başkanı Erkan reel sektör toplantılarına devam ediyor MB Başkanı Erkan reel sektör toplantılarına devam ediyor

Kuvvetli sağanak ve kar yağışı özellikle Kırklareli olmak üzere, Bursa ve Bilecik'te karla karışık yağmur ve kar şeklinde bekleniyor. 

50 kent için sarı ve turuncu kodlu uyarılar yapıldı

Marmara, Batı ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Ordu çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor.

50 kent için sarı ve turuncu kodlu uyarılar yapıldı

Genel olarak yağışlı bir hava beklenirken, yağmur ve sağanak özellikle İç Ege, İç Anadolu'nun yüksekleri, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Kırklareli başta olmak üzere, Bursa ve Bilecik’in yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

50 kent için sarı ve turuncu kodlu uyarılar yapıldı

Bu yağışlar Marmaradan başlayıp, Batı ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Ordu çevrelerinde kuvvetli ve, yer yer çok şiddetli olabilir.

Hava sıcaklığında genellikle azalma beklenirken, rüzgarın güney ve batı bölgelerde etkili olacağı, kuzey ve kuzeybatı yönlerden ise orta, yer yer kuvvetli esmesi tahmin ediliyor. 

Özellikle Marmara olmak üzere, Kıyı Ege ve Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatı rüzgarları orta düzeyde, yer yer kuvvetli; Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da güney yönlerden rüzgarlar kuvvetli ve kısa süreli de olsa fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Uyarılar arasında kuvvetli yağışa dikkat çekilirken, yaşanabilecek ani sel ve, yerel su baskını, taşkın gibi olumsuzluklara karşı muhakkak dikkatli olunması öneriliyor. 

Ayrıca, kuvvetli rüzgarın neden olabileceği çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar, soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı tedbirli olunması gerektiği belirtiliyor.

Sarı ve turuncu kodla yapılan uyarılar şehirler arasında Adıyaman başta olmak üzere, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Antep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari ile, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Malatya, Manisa, Maraş, Mardin, Muğla, Muş, Ordu, Rize, Sakarya, Siirt, Tekirdağ, Trabzon, Dersim, Urfa, Zonguldak, Bayburt, Batman, Şırnak, Bartın, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye ve, Düzce bulunmaktadır.

WhatsApp’ta Genç Gazete kanalını takip edin:
https://whatsapp.com/channel/0029Va9sUvv7YSdBkk9nnX0G
KANALI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN
NASIL TAKİP EDEBİLİRSİNİZ ?
Eğer bu yazıyı mobil web tarayıcıdan ya da uygulamadan okuyorsanız BURAYA tıklayarak abone olabilirsiniz.
Whatsapp İhbar Hattımıza haber göndermek için;
0532 696 30 57