Hesaba paranın düştüğüne emin olun

Kurban bayramı yaklaşırken, dolandırıcılar da iş başında. Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kurban pazarlarında dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları bilgilendirdi. Toplum Destekli Polislerin de katıldığı bu faaliyetle, 1763 broşür dağıtılarak esnafa ve kurban alıcılarına önemli uyarılarda bulunuldu.

Genc Gazete Kurban Bursa Kurban Polis Uyari (5) 5 11Zon

İleri Tarihli EFT Tuzağına Dikkat

Polisler, özellikle ileri tarihli EFT dolandırıcılığına karşı vatandaşları uyardı. Paranın hesaba geçmeden hayvan teslimatı yapılmaması gerektiği vurgulandı.

Genc Gazete Kurban Bursa Kurban Polis Uyari (6) 6 11Zon

Şile'de boğulmak üzere olan kadını vatandaşlar kurtardı Şile'de boğulmak üzere olan kadını vatandaşlar kurtardı

Broşürlerle Bilgilendirme Yapıldı

Beş ayrı kurban pazarında gerçekleştirilen bilgilendirme faaliyetinde, polis ekipleri esnafa ve vatandaşlara 1763 broşür dağıttı. Bu broşürlerde, dolandırıcılık ve sahte para konularında dikkat edilmesi gereken noktalar detaylı bir şekilde anlatıldı.

"Hesaba paranın düştüğüne emin olun. Parayı hesabınızda görünce hayvanı teslim edin. Ayrıca elden ödemelerde sahte paraya dikkat edilmeli."

Genc Gazete Kurban Bursa Kurban Polis Uyari (2) 2 11Zon

Sivil Polisler Görev Başında

Kurban Bayramı öncesinde kurban pazarlarında sivil polisler de dolandırıcılık, hırsızlık ve sahtekarlık olaylarına karşı görev yapacak. Bu sayede vatandaşların daha güvenli bir alışveriş yapması hedefleniyor.

Genc Gazete Kurban Bursa Kurban Polis Uyari (3) 3 11Zon

Mağdur olmayın!

"Polisin bu uyarıları bizim için çok önemli. Mağduriyet yaşamamak için dikkatli olacağız."

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların mağdur olmaması için ellerinden geleni yaparken, kurban satıcıları da bu çabalardan memnun olduklarını belirtiyor.

Genc Gazete Kurban Bursa Kurban Polis Uyari (1) 1 11Zon

Kaynak: İHA