Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde, iddia edilen psikolojik sorunları olan 39 yaşındaki M.A., çatıya çıkarak av tüfeğiyle rastgele ateş açmaya başladı. Olayın bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis, sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. Polis ekipleri geniş güvenlik önlemleri alarak caddeyi trafiğe kapattı.

Kendisini eve kilitleyen şahıs, av tüfeğiyle direndi

Şahsın ikna çabalarına rağmen tüfekle ateş etmeye devam etmesi üzerine, M.A. kendisini evine kilitledi. Psikologun ikna çabaları sonuçsuz kalınca olaya müdahale için bölgeye özel harekat polisi yönlendirildi.

Kendisini eve kilitleyen şahıs, av tüfeğiyle direndi

Yaklaşık 2 saat süren direnişin ardından gerçekleştirilen özel harekat polisi operasyonuyla M.A., etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı. Operasyon sırasında çevredeki güvenlik önlemleri artırılarak, olası risklere karşı tedbir alındı.

Yüksekova’da 10 kilo eroin ve yaklaşık 3 kilo morfin ele geçirildi Yüksekova’da 10 kilo eroin ve yaklaşık 3 kilo morfin ele geçirildi

Kendisini eve kilitleyen şahıs, av tüfeğiyle direndi

Olayla ilgili başlatılan soruşturmanın detayları, şahsın psikolojik durumu ve olayın ardındaki motivasyon henüz açıklanmazken, yetkililer konuyla ilgili detaylı inceleme yapacak.

Editör: İHSAN KURAN