SAATTE 1 TON KAHVE ÜRETİYOR

Merkezi Aydın'da bulunan Tuğba Kuruyemiş'te kahve kavurma ve öğütme işlemleri için ek tesisler kuruldu. Saatte yaklaşık 1 ton kahvenin kavrulup öğütülerek pişirilmek üzere paketlendiği tesislerdeki yoğunluk ve hummalı çalışma şartlar ne olursa olsun, Türklerin kahve keyfiden ödün vermediğini gösterdi.Her gün tonlarca kahvenin kavrulup öğütüldüğü tesislerde bir fincanın 40 yıl hatırı olan Türk kahvesinin sofralara yolculuğu görüntülendi. 

Kendall Jenner'ın Sivilce Geçiren Tarifi: Pürüzsüz Cilt Kendall Jenner'ın Sivilce Geçiren Tarifi: Pürüzsüz Cilt

AW017698_02

GENÇLER DE ÇOK SEVİYOR

  Gelişen teknoloji ve değişim ile bir çok gelenek ve göreneğin unutan genç neslin Türk kahvesine karşı ilgisinin hiç eksilmediği belirtilirken Türk kahvesi tüketiminin her geçen gün arttığı bildirildi. Yemen ve değişik bölgelerden getirilip Aydın'da özenle kavrulup paketlenen kahveler Türkiye’nin dört bir yanına gönderiliyor.

AW017698_04

TÜRKİYE’DE YETİŞMİYOR AMA ADI TÜRK

Türkiye’de yetişmemesine rağmen dünyada Türk adı ile anılan kahvenin aynı zamanda bir kültür olduğunu belirten Tuğba Kuruyemiş birim sorumlusu Mümtaz Çetin,

 “Her gün tonlarca kahve üretimimiz var. Türk Milleti olarak kahvemizden hiçbir zaman ödün vermedik. Her şeyimizden ödün versek de Türk kahvesi kültürümüzden hiç ödün vermedik. Kahve keyfimiz başka. Sabah uykudan uyanınca, öğlen ve akşam yemekten sonra olmazsa olmazımız. Kahve, Türkiye’de bir numara.

AW017698_06

Türkler cezvede bu kahveyi pişirerek tükettiği için köpüklü kahve deriz buna. Ama Brezilya'da bunu bilmiyorlar. Bunu Türkler keşfettiği için Türk Kahvesi olarak biliniyor. Talebimiz çok mükemmel. Şu anda 108 şubemize de bu kahvelerimiz gidiyor. Bütün illerden de şube için taleplerimiz oluyor. Sürekli her gün kahve öğütme makinemiz çalışıyor. Durduğu bir gün yok” diye konuştu. 

AW017698_07