Türkiye'de yeme-içme sektöründe yeni bir dönem başladı. 1 Ocak 2024'ten itibaren kafe ve lokantalarda, müşterilerin daha şeffaf bir hizmet alabilmesi için yeni bir uygulama hayata geçirildi. Artık, bu mekanlardaki fiyat listeleri hem giriş kapılarında hem de masalarda görücüye çıkacak. 

Hasan Eroğlu Kapı Kapı Dolaştı, Sorunları Dinledi! Hasan Eroğlu Kapı Kapı Dolaştı, Sorunları Dinledi!

Fiyatların Yeni Adresi: Kapılar ve Masalar

Yeni uygulama çerçevesinde, kafe ve lokanta işletmecileri fiyat listelerini hem iş yerlerinin giriş kapılarına hem de masalara koyma zorunluluğu getirildi. Bu sayede müşteriler, mekana girmeden önce ve oturdukları anda fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilecekler. İnegöl'de birçok işletme bu uygulamayı hızla hayata geçirmeye başladı.

Müşterilerin İlk Tepkisi ve Memnuniyeti

Başlangıçta fiyat listelerini gören bazı müşteriler, fiyatlarda bir artış olduğunu zannetse de durumu öğrenince rahatladı. İşletmelerin bu şeffaf yaklaşımı, müşteriler tarafından olumlu karşılandı. Yeni uygulamanın, müşteri ve işletme arasında güveni artıracağı ve yanlış anlamaları önleyeceği düşünülüyor.

Türkiye genelinde başlayan bu yeni uygulama, İnegöl'de de etkili bir şekilde başladı. İnegöl'deki birçok kafe ve lokanta, fiyat listelerini hem kapılarının önüne hem de masalarının üzerine yerleştirerek müşterilerin kolaylıkla görebileceği şekilde sergiliyor.

Kafe Ve Lokantalarda Yeni Dönem Fiyatlar Kapıda Ve Masada!

Editör: Umut Gökdaş