İnegöl'de faaliyet gösteren Balyoz Madencilik, deprem güvenliği konusunda yenilikçi bir ürünle dikkatleri üzerine çekti. Şirketin ürettiği ve kentsel dönüşüm alanlarında depreme dayanıklılık testlerinden başarıyla geçen çelik masa, İzmir'de düzenlenen 29. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'nda yoğun ilgi gördü.

İnegöl Çavuşköylü Öğretmen Recep Doğan'ı tanıyor musunuz? İnegöl Çavuşköylü Öğretmen Recep Doğan'ı tanıyor musunuz?

Whatsapp Image 2024 04 18 At 11.17.21 (1)

Şirket sahibi Serdal Özkan, ürünün hem deprem güvenliği hem de çok yönlü kullanım özellikleriyle ön plana çıktığını belirtti. Özkan, "Çelikten yapılan deprem masası, komple sökülüp takılabilen özelliğe sahip ve patenti tarafımıza ait. Seri üretime başladık ve ilk ihracatımızı da yurt dışına gerçekleştirdik" dedi.

Whatsapp Image 2024 04 18 At 11.17.22 (1)

Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'nda sergilenen masa, özellikle deprem bölgelerinde yaşayanlar tarafından büyük ilgi gördü. Masa, çelik gövdesi sayesinde deprem anında kafes görevi görerek koruma sağlıyor. Ayrıca, saldırılara karşı da dayanıklı olacak şekilde tasarlandığı için çeşitli alanlarda kullanılabildiği aktarıldı.

Fuarda sergilenen masa, içerisinde motor, havalandırma sistemi ve çelik dolaplar barındırıyor. Gıda ihtiyacından, deprem anında ilaçlar ve ziynet eşyaları için alan sunan masa, kullanıcılarına güvenlik ve çok yönlülük vaat ediyor. Özkan, Türkiye genelinde bayilikler verileceğini ve ürünün daha geniş kitlelere ulaşmasını hedeflediklerini belirtti.

Whatsapp Image 2024 04 18 At 11.17.22

Özkan, Mermer Fuarı ile ilgili olarak da, "İzmir Mermer Fuarı, dünyanın 3. büyük mermer fuarı. Biz katılan firmalara da şunu söylüyoruz; sadece blok satmak ya da plaka satmak değil, katma değerli ürünler yani mobilyasından tutun da, aydınlatmasına kadar mermerden hangi ürünü kullanabiliyorlarsa bunu kullansınlar" diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi