Tarih 25 Ocak 2005. O tarihte Ülkemizi etkisi altına alan kar yağışı  İnegöl’ü de etkiler. İnegöl gelinliğini giyer, beyaz örtüyle kaplanır. İnsan özlüyor o günleri, çocukluğunu, gençliğini, kar tanelerini, kar taneleri gibi masum dostlukları, sevgileri, akrabalığı, vefayı...

İnegöl-Bozüyük Yolunda Trafik Kazası: Motosiklet Otomobile Saplandı İnegöl-Bozüyük Yolunda Trafik Kazası: Motosiklet Otomobile Saplandı

 Genç Gazete İnegöl'de Yoğun Kar Yağışı Ekipler Teyakkuzda! (24)

İşte arşivden haberimiz:

Genç Gazete İnegöl'de Yoğun Kar Yağışı Ekipler Teyakkuzda! (11)

İnegöl'de kardan hayat durdu

Genç Gazete İnegöl'de Yoğun Kar Yağışı Ekipler Teyakkuzda! (2)

İnegöl, son günlerde etkili olan yoğun kar yağışıyla mücadele ediyor. Belediye, hayatı felç eden karla başa çıkmak için 108 kişilik özel bir ekip kurdu. Atatürk Bulvarı'nda trafiği etkileyen çalışmalar, geç saatlere kadar devam etti.

Genç Gazete İnegöl'de Yoğun Kar Yağışı Ekipler Teyakkuzda! (23)

Şehir Merkezinde Zorlu Koşullar

Genç Gazete İnegöl'de Yoğun Kar Yağışı Ekipler Teyakkuzda! (3)

Şiddetli kar yağışı, İnegöl'ün birçok caddesini beyaz bir örtüyle kapladı. Ulaşımda yaşanan ağır zorluklar nedeniyle, belediye tüm birimleriyle kapsamlı bir mücadele başlattı.

Genç Gazete İnegöl'de Yoğun Kar Yağışı Ekipler Teyakkuzda! (22)

Karla Mücadelede Büyük Çaba

Genç Gazete İnegöl'de Yoğun Kar Yağışı Ekipler Teyakkuzda! (4)

İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Şen yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Şen, “ mevsiminin olumsuz koşulları İnegöl’ümüzü de etkilemiştir. Kar yağışı  ve buzlanmaya karşı Belediyemiz bütün personel ve ekipmanları  ile işbaşındadır. Ana artellerin tamamında güvenli seyir için kürüme yapılmış olup çalışmalarımıza bütün hızıyla devam etmektedir” diye konuştu.

           Genç Gazete İnegöl'de Yoğun Kar Yağışı Ekipler Teyakkuzda! (1)

               Başkan Şen konuşmasına şu şekilde sürdürdü;

 “Bu çalışmaları, 11 adet kepçe ve grayder,7 adet kamyon, 6 adet tuzlama ekibi, 8 yaya yolu kürüme ekibi ile toplam 108 kişiden oluşmaktadır.Tüm çalışanlarımız karla mücadelede özverili bir şekilde çalışmaktadır.   Mevcut koşulların daha olumsuzlaşması ve olası şiddetli kar yağışına yönelik tedbirler de alınmış olup belediyemiz çalışmalarının yetersiz kalması durumunda personel ve iş makinesi sayısı özel sektörden sağlanacak desteklerle artırılacaktır” diye konuştu.

 Genç Gazete İnegöl'de Yoğun Kar Yağışı Ekipler Teyakkuzda! (20)

                Başkan Yardımcısı Yusuf Şen olası yaşanabilecek don olaylarına karşıda olarak yaptığı açıklamasında, “Boski Müdürlüğümüz su kesintisi ve su patlaklarına ilişkin görevlendirilmiştir. Su saatlerinin donmaması için vatandaşlarımızın gerekli tedbirleri alması yönünde uyarılar yapılmıştır.    Özel durum arzeden (Hastalık, Cenaze)gibi acil hallerde vatandaşlarımız her türlü istek ve şikayetlerini Zabıta Müdürlüğüne bildirebilirler.  Belediyemiz ilgili birimlerinin arasında çalışmalar esnasında sağlıklı koordinasyonun sağlanması adına Zabıta Müdürlüğü görevlendirilmiştir” dedi.

- Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Şen

Genç Gazete İnegöl'de Yoğun Kar Yağışı Ekipler Teyakkuzda! (21)

Başkan Yardımcısı Yusuf Şen, 11 kepçe ve grayder, 7 kamyon, 6 tuzlama ekibi, 8 yaya yolu kürüme ekibiyle toplamda 108 kişilik bir ekibin çalıştığını belirtti. Ekiplerin özverili çalışmaları, olası daha şiddetli kar yağışlarına karşı önlem alınmasını sağladı.

Genç Gazete İnegöl'de Yoğun Kar Yağışı Ekipler Teyakkuzda! (16)

Don Olaylarına Karşı Önlemler

Genç Gazete İnegöl'de Yoğun Kar Yağışı Ekipler Teyakkuzda! (6)

Şen, don olaylarına karşı vatandaşları uyardı ve Boski Müdürlüğü'nün su kesintisi ve patlaklarına ilişkin hazır olduğunu açıkladı.

Genç Gazete İnegöl'de Yoğun Kar Yağışı Ekipler Teyakkuzda! (19)

Köylerde Hayat Durdu

Genç Gazete İnegöl'de Yoğun Kar Yağışı Ekipler Teyakkuzda! (13)

Kar yağışının 1 metreyi bulduğu köylerde yaşam durma noktasına geldi. Köy Hizmetleri ve Karayolları, yolları açık tutmak için 24 saat çalışıyor.

Genç Gazete İnegöl'de Yoğun Kar Yağışı Ekipler Teyakkuzda! (18)

Karayollarında Don Tehlikesi

Genç Gazete İnegöl'de Yoğun Kar Yağışı Ekipler Teyakkuzda! (7)

Sibirya soğuklarının etkisiyle karayollarında don tehlikesi arttı. Karayolları ekipleri, özellikle akşam saatlerinde yollarda oluşabilecek buzlanmalara karşı sürücüleri uyardı.

Genç Gazete İnegöl'de Yoğun Kar Yağışı Ekipler Teyakkuzda! (15)

Su Sıkıntısı Baş Gösterdi

Genç Gazete İnegöl'de Yoğun Kar Yağışı Ekipler Teyakkuzda! (8)

Köylerde yolların kapanması nedeniyle yaşanan su sıkıntısına karşı, köylüler alternatif çözümler arıyor.

Genç Gazete İnegöl'de Yoğun Kar Yağışı Ekipler Teyakkuzda! (14)

Arşivden haberi hazırlayan: Ayhan Talha Bayraktar

Genç Gazete İnegöl'de Yoğun Kar Yağışı Ekipler Teyakkuzda! (12)

Editör: TUNCAY ŞENTÜRK