Kursa katılan vatandaşlar, eğitmenlerin gözetiminde İstiridye Mantarı yetiştiriciliğinin temel aşamaları olan kompost hazırlama ve misel ekimi işlemlerini öğreniyor. Pratik uygulamalarla desteklenen eğitim, katılımcıların yetiştiricilik becerilerini artırıyor.

1-1552

İlçe Tarım Müdürlüğü'nden Kurs Değerlendirmesi

İnegöl İlçe Tarım Müdürlüğü, sosyal medya hesabından kursla ilgili yaptığı açıklamada, katılımcılara teşekkür ederek, uygulamalı eğitimlerin başarıyla gerçekleştirildiğini belirtti.

"Alibeyköy'de Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürütülen mantar yetiştiricilik kursunda bu hafta sonu kompost yapımı ve misel ekimi ile ilgili çiftçilerimizle birlikte uygulamalı eğitim yapıldı." - İnegöl İlçe Tarım Müdürlüğü

2-1095

İstiridye Mantarının Besin Değeri ve Yetiştiriciliğin Önemi

İstiridye Mantarı, protein ve lif açısından zengin bir besin kaynağı olmasının yanı sıra düşük kalorili yapısıyla diyet listelerinde de tercih ediliyor. Ayrıca, İstiridye Mantarı yetiştiriciliği düşük maliyetli ve karlı bir iş koludur, bu nedenle kursa ilgi büyük.

İnegöl'ün Unutulmaz İş İnsanı: Alaaddin Demircioğlu'nu tanıyor musunuz? İnegöl'ün Unutulmaz İş İnsanı: Alaaddin Demircioğlu'nu tanıyor musunuz?

Editör: Umut Gökdaş