İnegöl Ertuğrulgazi Mahallesi'nde bulunan Kozluca Bulvarı üzerindeki kavşakta sık sık yaşanan trafik kazaları çevre sakinlerini bıktırdı. Bölge esnafı ve mahalle sakinleri, kavşağın tehlikeli yapısı ve yetersiz aydınlatma, hatalı sinyalizasyon gibi sorunlar nedeniyle endişelerini dile getirdi ve yetkililerden acil çözüm talep etti.

Rıdvan Ezim isimli bir esnaf, yaşanan durumu, "Uzun yıllardır bu kavşakta kazalar oluyor. Bir gün bizim de dükkanımıza girmelerinden korkuyoruz. Yetkililerden buraya bir çözüm bulmalarını istiyoruz. Gece ve gündüz acı bir fren sesinden irkiliyoruz ve korkuyoruz." sözleriyle ifade etti.

Kaza sıklığındaki artış, bölge esnafını ve sakinlerini tedirgin ederken, kazalara yol açan başlıca etkenler arasında kavşak düzenlemesinin yetersizliği, hatalı sinyalizasyon ve yetersiz aydınlatma gösteriliyor. Esnaf ve mahalle sakinleri, yetkililerden kavşakta gerekli düzenlemelerin yapılmasını ve kazaların önlenmesi için gerekli tedbirlerin alınmasını talep ediyor. Ayrıca, hız sınırlama tabelaları ve uyarı levhalarının bölgeye eklenmesi isteniyor.

Genç habercinin başarı dolu hikayesi: Domaniçli Süleyman Dinçer Genç habercinin başarı dolu hikayesi: Domaniçli Süleyman Dinçer

Muhabir: Şaban Kılıçcı