İnegöl'de Araç Muayene İstasyonunda Acı Olay: Bir Adam Hayatını Kaybetti İnegöl'de Araç Muayene İstasyonunda Acı Olay: Bir Adam Hayatını Kaybetti

İnegöl, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümünü coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. İki gün sürecek olan etkinlikler, tarihi anları yeniden yaşatacak ve kentin kültürel mirasını ön plana çıkaracak.

Screenshot_4_77

Cumhuriyet Coşkusunu İki Gün Yaşayacağız

28 Ekim Cumartesi: Anma ve Yürüyüş

28 Ekim Cumartesi günü, saat 13:00'te başlayacak etkinlikler, Atatürk anıtına çelenk sunma töreniyle start alacak. Ardından, saat 18:30'da İnegöl AVM kavşağından başlayıp Atatürk anıtına kadar uzanacak olan Cumhuriyet yürüyüşü gerçekleştirilecek. Naire Çikayeva Anadolu Lisesi Bandosu'nun eşlik edeceği bu yürüyüş, hem duygusal hem de coşkulu anlar yaşatacak.

29 Ekim Pazar: Kutlamalar ve Gösteriler

29 Ekim Pazar günü ise saat 10:00'da Kaymakamlık makamında tebrik kabulleriyle başlayacak program, saat 10:30'da eski hükümet konağının yanında gerçekleştirilecek bayram kutlamalarına geçiş yapacak. Mehteran gösterisi ve tören geçişi, bu özel günün anlam ve önemini vurgulayacak.

“Cumhuriyetimizin 100. yılında, İnegöl’ün tarihi dokusunu ve kültürel zenginliğini yansıtan bu etkinlikler, her yaştan vatandaşımız için unutulmaz anlar yaratacak.” - İnegöl Belediye Başkanı

Bu özel günlerde İnegöl sakinlerini ve ziyaretçilerini tarihi bir yolculuğa çıkaracak etkinlikler, cumhuriyetin değerlerini ve tarihinin önemini herkese hatırlatacak. Hem gençler hem de yaşlılar için anlamlı ve eğlenceli bir deneyim olacak.