Ülkemizi En İyi Şekilde Temsil Ettik

A Milli Futbol Takımı’nın kaptanı Hakan Çalhanoğlu, EURO 2024 çeyrek finalinde Hollanda'ya yenilmelerinin ardından yaptığı açıklamada, takımın gösterdiği çabadan ve ulaştığı başarıdan dolayı gurur duyduklarını ifade etti.

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası çeyrek finalinde Hollanda’ya yenilerek turnuvaya veda eden A Milli Futbol Takımı'nın kaptanı Hakan Çalhanoğlu, maç sonrası yaptığı açıklamada takımın performansını ve geleceğe dair umutlarını dile getirdi.

A W241616 01

“Öncelikle emeği geçen herkese çok teşekkür etmek istiyorum”

“Özellikle takım arkadaşlarıma. 1 ay kamp geçirdik. Kampımız çok güzel geçti. Herkesin mutluluğu her zaman benim için önemliydi. Hiç kimse negatif değildi. Burada hocamıza, ekibine, tüm fizyolarımıza, aşçılarımıza, herkese çok teşekkür etmek istiyorum. 1 ay ailemizden uzak kaldık, çocuklarımızı özledik ama konu milli takımsa işler değişiyor. Biz de ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Tüm taraftarlarımıza da teşekkür etmek istiyorum. Her maç bize son dakikaya kadar destek çıktılar. Ülkemize teşekkür ediyorum. Onlara da bu heyecanı yaşattıysak ne mutlu bize. Yolumuz uzun. İyi işler yapacağımıza eminim. Bu da futbolun bir parçası. Kaybettik, kabul etmemiz gerekiyor. 2-1’den sonra şanslar bulduk ama değerlendiremedik. Önümüze bakacağız. Kendimizle gurur duymamız gerekiyor. Sonuçta buraya kadar geleceğimizi kimse beklemedi. Biz inandık, çok çalıştık”

Çok Geriye Yaslandık

“Genel olarak turnuvaya baktığımızda 1-0 öne geçen takımlar geriye yaslanıyor. Bu neden böyle bilmiyorum ama bugün bizde de öyle oldu. Çok geriye yaslandık. 5 dakikada 2 tane gol yedik. O tabii bizi biraz kırdı. Sonuçta denemeye çalıştık ve uzun toplarla şans bulduk ama değerlendiremedik. Futbolda bazen böyle şeyler oluyor. Bundan ders çıkarmamız gerekiyor. Herkesle gurur duyuyorum. Burada hiç kimsenin saygısız bir hareketi olmadı. Hep sevgiyle karşılandı ve bunun bizi öne taşıyacağına eminim”

2032 Bizim İçin Çok Önemli

“2032 bizim için çok önemli. Buraya kadar geldik başardık. Bu da ayrı bir gurur bizim için. Oyuncularımızın ilk turnuvası. Bundan çok tecrübe kazanacaklar, ders çıkaracaklar. Biz de aynı şekilde. Birlik olduğumuz sürece, beraber olduğumuz sürece her şeyi başarabiliriz. Bunu her zaman gösterdik. Taraftarlarımızın son düdükte bizi ayakta alkışlaması çok önemliydi. Çünkü onlara heyecan yaşattık. Duygusal anlar yaşadık”

A Milli Futbol Takımı’nın kaptanı Hakan Çalhanoğlu, Hollanda karşısında alınan mağlubiyetin ardından yaptığı açıklamalarda takımın performansını değerlendirdi. Turnuvaya veda etmenin üzüntüsünü yaşayan Çalhanoğlu, takımın gösterdiği çaba ve azimden dolayı gurur duyduğunu belirtti. “Önümüze bakacağız” diyen Çalhanoğlu, gelecek turnuvalar için umutlu olduklarını ifade etti.

Kaynak: İHA