Gümüşhane'nin Şiran ilçesinde jandarma ekiplerinin gerçekleştirdiği 'Sarmal Operasyonu'nda 4 kişi tutuklandı. Operasyon, göçmen kaçakçıları ve uyuşturucu tacirlerine yönelik olarak düzenlendi. Toplam 14 şüpheli gözaltına alındı ve yapılan aramalarda uyuşturucu maddeler ve çeşitli malzemeler ele geçirildi. Tutuklanan şüpheliler, resmi belgede sahtecilik, uyuşturucu ticareti, örgüt kurma ve mal varlığı aklama gibi suçlamalarla mahkemeye sevk edildi. Ancak 10 kişi serbest bırakıldı. Şüphelilerin Şiran, Erzurum ve Ağrı illerindeki ikametlerinde gerçekleştirilen operasyonla ilgili soruşturma devam ediyor.

Operasyon Detayları

Jandarma ekipleri, Şiran ilçesine bağlı Belen köyünde 2 düzensiz göçmen olduğu istihbaratı üzerine harekete geçti. Yakalanan bu 2 göçmenin ifadeleri sonucunda operasyon genişletildi ve toplam 14 şüpheli gözaltına alındı. Operasyon sırasında 1.7 kilogram kubar esrar, 0.7 gram metamfetamin, 27 cep telefonu, 1 flash bellek, 1 fotoğraf makinesi, 2 tablet bilgisayar, 2 hafıza kartı, 1 batarya ve 1 pos cihazı ele geçirildi.

Baldızı tarafından av tüfeğiyle vuruldu Baldızı tarafından av tüfeğiyle vuruldu

Suçlamalar ve Tutuklamalar

14 şüpheli, "resmi belgede sahtecilik, uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapma ve sağlama, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama" suçlarından mahkemeye sevk edildi. Bu şüphelilerden 4'ü tutuklanırken, 10 kişi serbest bırakıldı.

Soruşturma Devam Ediyor

Şiran Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma devam ediyor. Operasyonla ilgili daha fazla ayrıntı ve tutuklananların yargılanma süreçleri yakından takip edilecek.