Erzincan'da faaliyet gösteren Ergan Dağı Kayak Merkezi'nde dikkat çeken bir olay yaşandı. Yamaç paraşütü pilotu Hasan Kaval, özel bir düzenekle paraşüte bağladığı masa üzerinde arkadaşıyla birlikte gökyüzünde kahvaltı yaptı. Ancak, ikinci gösterisi olan çift katlı ranza ile yamaç paraşütü denemesi sırasında yaşadığı kaza, ölümden dönmesine neden oldu.

Gökyüzünde kahvaltı keyfi yapan paraşütçü ölümden döndü

Yamaç Paraşütçüsü Hasan Kaval'ın Risk Dolu Gösterisi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu'nun daveti üzerine kente gelen 32 yaşındaki Hasan Kaval ve arkadaşı, Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizmi Merkezi'nde unutulmaz bir gösteri yapmak için hazırlıklara başladı. Kaval, kendi tasarladığı özel düzenekle paramotor ile yaklaşık 2 bin 500 metre yüksekliğe çıkarak gökyüzünde kahvaltı keyfi yaşadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NG Kütahya Seramik'in 100'üncü yıl fabrikalarının açılışını gerçekleştirdi Cumhurbaşkanı Erdoğan, NG Kütahya Seramik'in 100'üncü yıl fabrikalarının açılışını gerçekleştirdi

Gökyüzünde kahvaltı keyfi yapan paraşütçü ölümden döndü

Risk Dolu Gösteri: Hasan Kaval'ın Ergan Dağı'nda Yamaç Paraşütü ve Paramotor Keyfi

Adrenalin tutkunları, kahvaltı sofralarında yöresel ürünlerle bir araya geldi. Tulum peyniri, kuzu içi, kete, bal, tereyağı, tandır ekmeği ve bakır semaver, Ergan Dağı'nın karla kaplı manzarasında muazzam bir atmosfer oluşturdu.

Gökyüzünde kahvaltı keyfi yapan paraşütçü ölümden döndü

Gökyüzünde Kahvaltı ve Çift Katlı Ranza Denemesi: Hasan Kaval'ın Cesur Performansı

Hasan Kaval'ın cesaret dolu gösterisinin ikinci aşamasında ise paramotora bağladığı çift katlı ranza ile uçma denemesi yaşandı. Ancak, paramotor bir süre gittikten sonra havalanmaya başlamadan devrilerek yere çakıldı ve parçalandı. Neyse ki, Kaval bu riskli denemeden yara almadan kurtulmayı başardı.

Yüksekten Kahvaltıdan Adrenalin Dolu Ranzaya: Hasan Kaval'ın Unutulmaz Gösterisi

Olay sonrasında Hasan Kaval, yaptığı açıklamada, "Heyecan dolu bir deneyimdi. Her şey kontrol altındaydı, bir sıkıntı yaşamadım. İzleyicilere unutamayacakları bir gösteri sunabildiysem ne mutlu bana" dedi. Ancak, yerel yetkililer ve güvenlik uzmanları, bu tür tehlikeli gösterilerin kontrollü bir şekilde gerçekleştirilmesi gerektiğine vurgu yaparak, izleyicilere ve diğer macera tutkunlarına dikkatli olmaları çağrısında bulundu.

Editör: İHSAN KURAN