Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan dönüşünde gazetecilerin sorularını cevaplarken, ekonomi ve emeklilere yönelik olarak önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, enflasyonla mücadelede kararlılık mesajı verdi

Elektrikli otomobillerde, Artık izin verilmeyecek Elektrikli otomobillerde, Artık izin verilmeyecek

Erdoğan, enflasyonla yapılan mücadelede kararlılık mesajı verirken, ayrıca emekli ikramiye ödemesi hakkında önemli bilgiler verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan dönüşünde gazetecilerin sorularını cevaplarken, ekonomi başta olmak üzere ve emeklilere yönelik önemli açıklamalarda bulundu. 

Erdoğan, enflasyon sorunuyla alakalı olarak, "Küresel gündemi de meşgul eden enflasyon sorunuyla alakalı mücadelede kararlıyız. 

Enflasyonun belini kırdık, etkilerini de önümüzdeki zamanda tamamen sileceğiz. Biz hep çalışanlarımızı ve emeklilerimizi enflasyona asla ezdirmeyeceğiz dedik ve hamdolsun sözümüzü tuttuk."

Asgari ücret konusuna değinen Cumhurbaşkanı, "Asgari ücrete cumhuriyet tarihinde yapılmamış oranda zam gerçekleştirdik. Emeklilerimizin maaşlarını artırdık ve onları daha da rahatlatacak çözümleri geliştirmiş olduk ve çok yakın zaman içinde uygulayacağız."

Ayrıca, emeklilere yönelik önemli bir müjdeyi daha paylaşan Erdoğan, "Biliyorsunuz emeklilerimizi kısa vadede rahatlatacak 5 bin liralık ikramiye ödemelerini bu ay içerisinde yapmayı planladık." açıklamasında bulundu.

Erdoğan, alınan tedbirlerle emekli ve çalışanların yanında olduklarını bir kez daha vurgulayarak, gelecekte de aynı şekilde devam edeceklerini söyledi.

Asgari ücret konusunda yapılan görüşmeleri hatırlatan Erdoğan, işçi ve işveren kesimini bir araya getirip en makul çözümü bulacaklarına inandığını söyledi.

WhatsApp’ta Genç Gazete kanalını takip edin:
https://whatsapp.com/channel/0029Va9sUvv7YSdBkk9nnX0G
KANALI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN
NASIL TAKİP EDEBİLİRSİNİZ ?
Eğer bu yazıyı mobil web tarayıcıdan ya da uygulamadan okuyorsanız BURAYA tıklayarak abone olabilirsiniz.
Whatsapp İhbar Hattımıza haber göndermek için;
0532 696 30 57