Usta Maaşları Müdürleri Geçiyor: Sanayi Sektöründe Yeni Trend TikTok Usta Maaşları Müdürleri Geçiyor: Sanayi Sektöründe Yeni Trend TikTok

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı kara para soruşturması kapsamında tutuklanan Dilan ve Engin Polat'ın sorgu tutanaklarınında ilginç ayrıntılar var. Engin Polat'ın ifadesinde hesabından çıkan milyonlarca liralık havaleler için "25 milyon liranın 7 milyonunu kardeşime, 18 milyonunu da babama harçlık olarak yolladım." diyerek savunma yaptığı öğrenildi.

Üstüne kayıtlı 16 gayrimenkul ve 24 aracı, ticari faaliyetlerinden elde ettiği kazançlarla aldığını savunan Engin Polat, MASAK raporundaki banka işlemlerinin faturalı ve resmi olduğunu ileri sürdü. Paraların ticari faaliyetlerden kazanılıp kendi hesabına yatırdığı olağan harcamaları olduğunu savunan polat,  gelirlerindeki olağan dışı artışın enflasyondan kaynaklandığını ileri sürdü.

"KARIMIN İHTİYAÇLARI VE HARÇLIK"

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; banka kayıtlarına göre Dilan Polat'a gönderdiği 2 milyonu "karımın ihtiyaçları" olarak adlandıran Engin Polat, kardeşine gönderdiği 7 milyonu ve babasına  gönderdiği18 milyonu ise "harçlık" olarak nitelendirdi.