Microsoft, yapay zeka alanındaki yeniliklerine bir yenisini daha ekleyerek, güçlü yapay zeka modeli GPT-4 Turbo'yu tüm Copilot kullanıcıları için ücretsiz hale getirdi. Daha önce aylık 20 dolar karşılığında sunulan bu özellik, artık hiçbir ücret ödemeden kullanılabilecek.

GPT-4 Turbo Artık Herkese Açık

OpenAI tarafından geliştirilen ve Microsoft’un Copilot aracında kullanılan GPT-4 Turbo, kullanıcılara daha uzun ve karmaşık diyaloglar kurma imkanı sunuyor. Bu gelişme, kullanıcıların 300 sayfaya kadar daha büyük bir komut penceresinden yararlanarak, daha detaylı ve geniş kapsamlı konuşmalar yapabilmesini sağlıyor.

Pro Üyelerine Özel Geçiş İmkanı

Microsoft, Pro abonelerine ise GPT-4 ve GPT-4 Turbo arasında seçim yapma esnekliği sunuyor. Bu sayede, Pro aboneleri kendi ihtiyaçlarına göre en uygun yapay zeka modelini tercih edebilecekler.

Uygun fiyatlı Huawei Mate 70 serisi için tarih verildi! Uygun fiyatlı Huawei Mate 70 serisi için tarih verildi!

Yeniliklerle Dolu Bir Yolculuk

Microsoft'un GPT-4 Turbo'yu ücretsiz hale getirme kararı, yapay zeka teknolojisinde kullanıcı dostu adımlar atma yönündeki kararlılığını gösteriyor. Ayrıca, şirket, kullanıcıların yazılım geliştirme bilgisine ihtiyaç duymadan kendi yapay zeka modellerini oluşturabilmelerine olanak tanıyan Copilot GPT Builder özelliğini de kullanıma sundu.

Kaynak: Haber Merkezi