Cumhuriyet Halk Partisi’nin dar gelirliler, çalışanlar, emekliler, öğrenciler ve geçim sıkıntısı çekenler için 30 Haziran Pazar günü Gebze’de düzenleyeceği “Emek Mitingi” öncesinde CHP İnegöl İlçe Başkanı Zemci Şahin, İnegöl’ün ülke ekonomik koşullarından etkilenen tüm kesimlerini mitinge davet etti. Şahin, Gebze’deki mitinge katılacakların Cumhuriyet Halk Partisi’nin otobüsleriyle taşınacağını belirtti.

Whatsapp Image 2024 06 27 At 13.36.43 Gencgazete

CHP İnegöl İlçe Başkanı Zemci Şahin'in Açıklamaları

"Partimizin kuruluşu, duruşu ve prensipleri gereği olarak, her zaman dediğimiz gibi; ezilenin, çalışanın, dar gelirlinin, emeklinin yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz. Geçen ay emeklilerimiz için 'Büyük Emekli' mitingi yaptık. Bu Pazar günü de toplumun tüm mağdurlarını, tüm geçinemeyenlerinin sesi olmak için 'Emek Mitingi' yapıyoruz. Olumsuz giden ekonomik koşullar toplumun büyük bir bölümünü etkilemektedir. Hayat pahalılığı günden güne artıyor. İnsanlarımız temel gıda ve ihtiyaç maddelerini alamaz duruma geldi. Ev kiraları çalışanların gelir düzeyinin çok üstünde. Asgari ücretle çalışanlar ve emekliler çok zor durumda. Esnaflarımızın işleri büyük oranda düştü. İşte bütün bu olumsuzlukları dile getirmek için miting yapıyoruz. İnegöl’ün ülke ekonomik koşullarından etkilenen toplumun tüm kesimlerini bu mitinge davet ediyorum. Mitinge katılacakların ulaşımını partimiz sağlayacaktır. Halkımız adına, hak arayışımızı ve mücadelemizi daima devam ettireceğiz."

Whatsapp Image 2024 06 27 At 13.35.30 Gencgazete

CHP, düzenleyeceği “Emek Mitingi” ile toplumun ekonomik sıkıntılarla mücadele eden kesimlerinin sesi olmayı hedefliyor. Mitinge katılımın yüksek olması bekleniyor ve partinin otobüsleri, katılımcıların ulaşımını sağlayacak.

Whatsapp Image 2024 06 27 At 13.35.43 Gencgazete

Kaynak: HABER MERKEZİ