Moulana Nabi R. Mir Abidi öncülüğündeki Kisa Kids ekibinin hazırladığı okulöncesi çocuk kitabı seti "Great Prophets and Ahl Kisa Series" Türkçeye tercüme edildi.

Yeni Kaynak Yayıncılığın basımını üstlendiği kitap setinde Ulul Azm Peygamberler ve Ehli Beytten birer kısa öykü bulunuyor.

İnegöl Oylat Cam Teras Orman Parkı Yıllık 52 Bin TL'ye Kiraya Verilecek İnegöl Oylat Cam Teras Orman Parkı Yıllık 52 Bin TL'ye Kiraya Verilecek

İmam Hatip asıllı olduğu için Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerine de giren M. Şerif TUTUŞ, "Bu setin okulöncesi ve ilkokul 1 ve 2. sınıflar için eşsiz bir kaynak olacağına inanıyorum. Çünkü hikâyelerde dini metinler, çocukların kavrayış düzeyine uygun olarak ilgi çekici şekilde işleniyor." şeklinde konuştu.

Büyük Peygamberler Ve Ehli Beytten 9 Öykü

Öğretmenimiz daha önce Hazreti Hasan ve Hüseyin'in çocukluk dönemlerinden öyküler barındıran "Cennetten Küçük Önderler" adlı hikâye kitabını da Türkçeye tercüme etmişti.

Tercüme işlerine hobi olarak başladığını söyleyen TUTUŞ, yaklaşık on yıl boyunca boş zamanlarında yabancı film ve dizilere altyazı yaptı, pandemi döneminde ise hikâye kitaplarının çevirisine yöneldi.

Kaynak: Haber Merkezi