Bursa’nın ilk Genç Girişimcilik Kampı, Gürsu Ericek Adrenalin Park’ta, gençlerin büyük ilgisiyle gerçekleşti. 220 genç girişimcinin katıldığı bu özel etkinlik, eğitim ve macera dolu iki gün sunarak gençlerin hayatına anlam kattı. Kamp, Gürsu Belediyesi AR-GE Müdürlüğü ve Dijimer işbirliğiyle düzenlendi, gençlere hem temel kampçılık becerileri hem de girişimcilik ruhu aşılandı.

AW070384_01

Temel Kampçılık ve Afet Bilinçlendirme Eğitimleri

Kampa katılan 220 genç için özel olarak hazırlanan programda Temel Kampçılık ve Afet Bilinçlendirme Eğitimleri ön plana çıktı. Bu eğitimler, Gürsu Arama (GÜRAK) ve Bursa Arama Kurtarma Ekibi Spor Kulübü Derneği (BAKUT) koordinasyonunda gerçekleştirildi. Ayak İzi Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü gönüllülerinin de desteğiyle gençler, doğada hayatta kalma becerilerini geliştirdi.

AW070384_04

Belediye Başkanının Ziyareti ve Açıklamaları

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık kampı ziyaret ederek genç girişimcilere destek verdi. Başkan Işık, kampın gençler için önemini vurgulayarak, girişimcilik ruhunu ve doğa ile iç içe olmanın önemini öne çıkardı.

"Geleceğin girişimci gençleri ile burada bulunmak büyük keyif. Çıkacak yeni fikirlerin ve doğacak yeni projelerin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum." - Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık

AW070384_03

Doğa Aktiviteleri ve Macera Dolu Etkinlikler

Kamp süresince gençler, doğa yürüyüşü, su sporları ve zipline gibi çeşitli macera dolu aktivitelere katıldılar. Bu etkinlikler, gençlerin hem fiziksel hem de zihinsel becerilerini geliştirdi ve eğlenceli anlar yaşattı.

AW070384_05