Güney Marmara’da elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (UEDAŞ), Ramazan Bayramı boyunca kesintisiz hizmet verecek.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da 5 milyonun üzerinde vatandaşa hizmet veren UEDAŞ, bayram boyunca 303 ekip ve 88’i sepetli 17’si arazi aracı olan toplamda 105 araçla bölgede görev başında olacak.

Şirket, elektrik şebekesinin uzaktan kontrol edilmesini sağlayan SCADA sistemiyle de tüm ölçüm, izleme ve kumanda faaliyetlerini kesintisiz kontrol edecek.

Bursa'nın O İlçesinde Muhtar Sözünü Tuttu! 38 Koyun ve 3 Dana Bursa'nın O İlçesinde Muhtar Sözünü Tuttu! 38 Koyun ve 3 Dana

Saha ekipleri enerji tüketiminin artış göstereceği, havaların ısınması dolayısıyla tatil bölgelerinde gerçekleşecek yoğunluğun sebep olabileceği olası kesintileri engellemek ve enerji sürekliliğini koruma çalışmalarına yoğunlaşacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen UEDAŞ Genel Müdürü Gökay Fatih Danacı, bayram süresince planlı kesintileri askıya aldıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

“SCADA sistemi ile şebekemizin ölçüm, izleme, kumanda faaliyetlerinin 24 saat kontrolünü sağlamaya devam ederken saha çalışanlarımızda kesintilere kısa sürede müdahale ederek çözülmesi noktasında da vatandaşlara mağduriyet yaşatmamak için var güçleri ile çalışacak. Şimdiden bölgemizde yaşayan tüm vatandaşlarımıza iyi bayramlar diliyorum.”

Kaynak: UEDAŞ