Filistin Eğitim Bakanlığı'nın şok edici raporuna göre, Gazze Şeridi'nde İsrail saldırıları sonucunda 5 binden fazla çocuk yaşamını yitirdi. Bu trajedinin detayları, uluslararası toplumda büyük endişe yaratıyor.

Gazze Şeridi'nde yaşanan trajedi, dünya genelinde şok dalgaları yarattı. Filistin Eğitim ve Öğretim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail ordusunun saldırıları sonucunda Gazze'de 5 binden fazla çocuğun öldürüldüğü belirtildi. Bu sayının çoğunluğunu öğrenciler oluşturuyor.

Gazze’de can kaybı 16 bini aştı Gazze’de can kaybı 16 bini aştı

GAZZE FİLİSTİN 20 (2)

İsrail'in Saldırılarının Korkunç Bilançosu

Filistin Eğitim ve Öğretim Bakanlığı, "20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü" dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana süren saldırıları, Gazze Şeridi'nde yaşayan çocukları ve öğrencileri en ağır şekilde etkiledi. Açıklamaya göre, bu saldırılarda 5 binin üzerinde çocuk hayatını kaybetti.

filistin gazze nekbe  (2)

Gazze'de Eğitim Kurumları Hedef Alınıyor

Filistin Eğitim Bakanlığı'nın açıklamasında, saldırıların Gazze'deki eğitim kurumlarına yönelik olduğu ve bu durumun uluslararası hukuk normlarını ihlal ettiği vurgulandı.

GAZZE FİLİSTİN 20 (3)

Uluslararası Topluma Çağrı

Filistin Eğitim Bakanlığı, uluslararası toplumu ve eğitim kuruluşlarını Filistinli çocukların yaşam ve eğitim haklarını korumaya çağırıyor. İsrail'in baskıcı uygulamalarına karşı çıkılması isteniyor.

gazze filistin cocuk (2)

Yılbaşından Bu Yana Gözaltına Alınan Çocuk Sayısı

Filistin Esirler Cemiyeti, "Dünya Çocuk Hakları Günü" dolayısıyla İsrail'in gözaltına aldığı Filistinli çocuklarla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Filistin Esirler Cemiyeti, yılbaşından bu yana İsrail güçlerinin yaklaşık 900 Filistinli çocuğu gözaltına aldığını açıkladı.

FİLİSTİN İSRAİL COCUK 20 (2)

WhatsApp’ta Genç Gazete kanalını takip edin:

https://whatsapp.com/channel/0029Va9sUvv7YSdBkk9nnX0G

KANALI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

NASIL TAKİP EDEBİLİRSİNİZ ?

Eğer bu yazıyı mobil web tarayıcıdan ya da uygulamadan okuyorsanız BURAYA tıklayarak abone olabilirsiniz.

Whatsapp İhbar Hattımıza haber göndermek için;

0532 696 30 57