Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, ilçe düzeyinde muhtarlar programının ilkini İnegöl’de gerçekleştirdi. İnegöl muhtarlarıyla buluşarak sorunlarını dinleyen Bozbey, muhtarların talep, öneri ve şikayetlerine kulak verdi.

Bozbey Muhtar Buluşmasi Gencgazete

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, göreve geldikten sonra tüm sivil toplum kuruluşları ile olduğu gibi, muhtarlarla da bir araya gelmeye devam etti. Geçtiğimiz hafta 17 ilçedeki muhtarlarla ‘Talep Yönetim Uygulaması’ eğitiminde buluşan Başkan Bozbey, bu kez ilçelerdeki muhtarlarla bir araya gelmeye başladı. İlçe düzeyindeki ilk muhtarlar toplantısını İnegöl'de yapan Başkan Bozbey, 116 mahalle muhtarıyla Anka Düğün Salonunda bir araya geldi.

Bozbey Muhtar Kahbaltisi Gencgazete

Kahvaltı sonrası basına kapalı bir toplantı gerçekleştiren Başkan Bozbey, muhtarların talep, öneri ve şikayetlerini dinledi. Toplantıda yaptığı açıklamada, muhtarlarla buluşma projesinin ilkini Nilüfer'de gerçekleştirdiklerini ve burada başarılı olduklarını belirten Bozbey, "Bursa'da da başaracağız. İlk toplantımızı İnegöl'de gerçekleştirdik. Ben çok konuşmak istemiyorum burada konuşması gereken muhtarlarımız" dedi.

D S C09481 Gencgazete

Muhtarların taleplerini ve sorunlarını tek tek not alan Başkan Bozbey, bu sorunların çözümü için ilgili birimlere talimat verdi. İnegöl muhtarlarından gelen bazı talepler şu şekilde sıralandı:

D S C09462 Gencgazete

Ertuğrulgazi Mahallesi: Sağlık ocağı ve altyapı problemleri var. Taziye evi yok.

Şipali Mahallesi: 80'li yıllarda yapılan su deposunun yenilenmesi ve köyde yarım kalan yolun tamamlanması isteniyor. Köydeki köprünün de çok dar olduğu belirtiliyor.

Mahmudiye Mahallesi: Küme evlerinde 50 yıldır konut olduğu halde içme suyu yok. İmar affından da yararlanılamadığı, mazeret olarak ise tarım arazisine su verilmeyeceği bildirildiği ifade edildi.

Bursa’da sulama kanalında kaybolan çocuğun cansız bedenine ulaşıldı Bursa’da sulama kanalında kaybolan çocuğun cansız bedenine ulaşıldı

Orhaniye Mahallesi: Mesudiye Caddesi asfaltlarında problemler var. Mobilya nakliye firmalarından dolayı çok sıkıntı yaşandığı belirtiliyor.

Boğazköy: Barajın nimetlerinden faydalanılamaması, baraj kenarının bir turizm alanına katılması isteniyor. Sürekli balık tutmaya gelenlerin çöplerini bıraktıkları ifade ediliyor.

Yeni Mahalle: Ana yollarda hep yama olduğu, tam asfalt olmadığı, ağaç bulunmadığı ve mahallenin büyük kısmında mobil hatların çekmediği belirtiliyor.

Hamitabat Mahallesi: Geçen sene başlanan yol çalışmalarının durduğu ifade ediliyor.

Mesudiye Mahallesi: Mezarlığın dolduğu, İnegöl Caddesi'nin asfaltının yapılmaması ve seçimde verilen sözlerin yerine getirilmemesi, Mesudiye Köprüsü'nün de genişletilmediği belirtiliyor.

D S C09488 Gencgazete D S C09489 Gencgazete D S C09491 Gencgazete

Başkan Bozbey, muhtarların taleplerini ve sorunlarını en kısa sürede çözüme kavuşturmak için ilgili birimlere talimat vereceğini ve bu konuda muhtarlarla istişareye devam edeceğini söyledi.

Muhabir: Tuncay Şentürk