Bursa'da Ramazan Bayramı'nın 2. gününde Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ) Genel Merkezinde düzenlenen bayramlaşma törenine çok sayıda siyasi parti temsilcisi ve vatandaş katıldı.

Bayramlaşma Töreni Gerçekleştirildi

Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ) Genel Merkezinde düzenlenen bayramlaşma törenine; AK Parti Bursa Milletvekili ve Bulgaristan Dostluk Grubu Başkanı Mustafa Yavuz, AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, MHP Bursa İl Başkanı Muhammet Tekin, CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Osmangazi Belediye Başkan Vekili Halil Aktaş, AK Parti Bursa İl Başkan Yardımcısı Gülten Doğru, Bursa Bulgaristan Konsolosu Momchil Rusinov ve çok sayıda dernek üyesi ile vatandaşlar katıldı.

Konuşmalar ve Bayramlaşma

Bayramlaşma töreni, katılımcıların bayramlaşmasının ardından yapılan konuşmalarla devam etti. Siyasi parti temsilcileri ve dernek yöneticileri, Balkan Türkleri arasındaki dayanışmanın önemine vurgu yaptı. Bayramın birleştirici ve kardeşlik duygularını pekiştiren etkisine dikkat çekildi.

Törenin Ardından

Konuşmaların ardından bayramlaşma töreni sona erdi. Katılımcılar, birlikte bayramın coşkusunu ve mutluluğunu paylaşarak töreni sonlandırdı. Bu tür etkinliklerin, toplumsal dayanışmayı ve birlik beraberliği güçlendirdiği bir kez daha vurgulandı.

Kaynak: İHA