YSK'ya başvuru yapıldı, Erdoğan’ın resmen aday YSK'ya başvuru yapıldı, Erdoğan’ın resmen aday

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Adıyaman Üniversitesi'ndeki Koordinasyon toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

6 Şubat tarihinden itibaren devletimizin, milletimizin tüm gücüyle, tüm kurumlarımızla bu büyük alanı bütün hava, yol şartlarının olumsuzluğuna rağmen en ücra noktalarına rağmen ulaşmaya çalıştık. Dünyada hiçbir ülke, üst üste yaşanan 5 yıkıcı depremin altından kalkabilecek halde değildi.

Türkiye, devletiyle milletiyle her noktada bu afetin oluşturduğu hasarı telafi etmek için büyük çaba göstermektedir. Adıyaman'da ilk başından itibaren hem Bakanımız Adil Karaismailoğlu ve Mehmet Muş başta olmak üzere 6 valimiz, kolluk görevlilerimiz arama kurtarma ekiplerimiz büyük çaba gösterdi, göstermeye devam ediyor.

Altyapı konusunda diğer illere nazaran ciddi toparlanma söz konusu. Adıyaman'da bugün su, doğalgaz, elektrik açısından. Güvenlik açısından da ilk baştan itibaren bir sorun yaşanmamış ve devletimiz bir asayiş olayı gerçekleşmemesi için ortaya irade koymuştur. Konteyner şehirlerinin hazırlanması konusunda planlamayı birlikte gerçekleştirdik. Köylerimizden illerimize kadar nasıl hızlı adımları atabilirizi değerlendirdik. Çadır kentlerde yaşayan vatandaşlarımızın daha iyi bir yaşam alanı oluşması için değerlendirmelerde bulunuyoruz.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un açıklamaları;

Tüm çalışma arkadaşlarımızla şehrin hocalarının bilim insanlarının görüşlerini almak için yine Adıyaman'ımıza geldik. Ekiplerimiz vatandaşlarımızla el ele vererek ilk andan itibaren çalışıyoruz. AFAD'ımız Kızılay'ımız Emniyet birimlerimiz gönüllü gelen 85 milyon büyük Türkiye ailesinden Adıyaman için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu çalışmaları azimle yapıyoruz.