Babalar Gününün Hikayesi Nedir?

Babalar Günü'nün hikayesi, Amerika Birleşik Devletleri'nde 20. yüzyılın başlarına kadar uzanıyor. Anneler Günü'nün popüler hale gelmesinden ilham alan bazı insanlar, babaların da özel bir günü hak ettiğini düşündüler. İşte Babalar Günü'nün kökeni…

Babalar günü Sonora Smart Dodd'un Fikridir: Babalar Günü'nün kutlanma fikri, Washington Eyaleti'nde yaşayan Sonora Smart Dodd'a aittir.

 Dodd, annesinin ölümünden sonra altı kardeşiyle birlikte babası tarafından büyütüldü. Babasının fedakarlıklarını ve sevgisini onurlandırmak isteyen Dodd, Anneler Günü gibi bir günün de babalar için olması gerektiğine inandı.

1910 yılında, babasının doğum günü olan 5 Haziran'da ilk Babalar Günü kutlaması yapıldı, ancak organizasyonun daha geniş çaplı olması için tarih 19 Haziran'a ertelendi.Ve babasına sadece iyi bir baba olduğu için özel bir gün hediye etti.

Şimdi gelelim işin en eğlenceli kısmına: Babalar Günü için harika hediye fikirlerine!

Genç Gazete Aynı Anne Babadan Olma Kardeşler Neden Farklı Genetik Miras (4)

BABALAR GÜNÜ İÇİN HEDİYE FİKİRLERİ!

1. Kişiselleştirilmiş Eşyalar:

Babalar Günü için kişiselleştirilmiş hediyeler her zaman popülerdir. Üzerinde babanızın adının veya sevdiği bir sözün yazılı olduğu kupa, tişört, cüzdan, saat veya anahtarlık gibi eşyalar harika bir hediye olabilir.

2. Teknolojik Oyuncaklar:

Teknoloji meraklısı bir babanız varsa, yeni bir akıllı saat, kablosuz kulaklık veya tablet hediye edebilirsiniz. Teknolojik oyuncaklar, babanızın günlük yaşamını kolaylaştıracak ve ona keyif verecektir.

 

3. Lezzetli Sürprizler:

Yemek yapmayı seven bir babanız varsa, bir hediye sepeti hazırlayabilirsiniz. İçine özel çikolatalar, peynirler veya sevdiği atıştırmalıkları koyarak onu mutlu edebilirsiniz. Ya da onun için özel bir yemek yaparak sürpriz bir akşam yemeği hazırlayabilirsiniz.

4. Deneyim Hediyeleri:

Anılar bir ömür boyu kalır! Babanıza unutulmaz bir deneyim hediye etmeye ne dersiniz? Birlikte gitmek isteyeceğiniz bir konser bileti, doğa yürüyüşü, balık tutma gezisi veya hafta sonu kaçamağı planlayabilirsiniz.

5. Hobilerine Yönelik Hediyeler:

Babanızın hobileri varsa, bu hobilerine yönelik hediyeler düşünebilirsiniz. Balık tutmayı seviyorsa balıkçılık ekipmanları veya bahçecilikle ilgileniyorsa bahçe aletleri harika birer hediye olacaktır.

 

6. El Yapımı Hediyeler:

Kendi ellerinizle yapacağınız hediyeler, babanız için çok özel ve anlamlı olacaktır. El yapımı bir fotoğraf albümü, kendi hazırladığınız bir çerçeve veya el yapımı bir kart, babanızı çok mutlu edecektir.

7. Klasik Hediyeler:

Her zaman işe yarayan klasik hediyeler de vardır: Kravat, gömlek, kol saati veya parfüm gibi. Bu klasik hediyeler, babanızın stiline şıklık katacaktır.

Babanız için en uygun hediyeyi seçin ve bu özel günü birlikte kutlayın. Unutmayın, en değerli hediye, onlarla geçirdiğiniz zamandır! Babaların kıymeti bir güne sığmaz.

 Genç Gazete Rüyada Babaanne Görmek Yaşlı Nine Dini Rüya Tabirleri (7)

Babalar Günü'nüz kutlu olsun!

Kaynak: Haber Merkezi