Sosyal Medya Fenomeni Dilan ve Engin Polat'a Komşu Kavgasından Ağır Hapis Cezası Talebi Sosyal Medya Fenomeni Dilan ve Engin Polat'a Komşu Kavgasından Ağır Hapis Cezası Talebi

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat tarihinde meydana gelen depremlerin ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, depremzedelerin yeni konutlarına kavuşmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen konut anahtar teslim törenine katılarak önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş'ta Depremzedelere Konut Anahtarlarını Teslim Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende yaptığı konuşmada depremin büyük acısını ömür boyu taşıdıklarını belirterek, "Asrın felaketini asrın dayanışması ile yendik. Şimdi de son hak sahibi evine kavuşana kadar çalışmaya devam edeceğiz." dedi. Depremde hayatını kaybedenlerin anısını yaşatma sözü veren Erdoğan, milletin felaket karşısında birlik ve beraberlik içinde dayanışma sergilediğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kahramanmaraş Ziyareti: Depremzedelere Yeni Konutlar ve Güvenlik Mesajı

Cumhurbaşkanı, deprem sonrasında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi vererek, 124 ilçede 7 bin mahalle ve köyde ağır hasarlı binaların onarıldığını, yeni konutların inşa edildiğini ve bölgedeki ihtiyaçların devlet tarafından karşılandığını ifade etti. Erdoğan, "Asrın felaketinin altından asrın dayanışmasıyla kalktık." sözleriyle deprem sonrasındaki toplumsal birlikteliği vurguladı.

Kahramanmaraş Deprem Sonrası Toparlanma: Yeni Konutlar ve Güvenlik Vurgusu

Devletin depremzedelere yönelik tüm imkanları seferber ettiğini dile getiren Cumhurbaşkanı, barınma, sağlık ve eğitim gibi temel ihtiyaçların karşılandığını belirtti. Kahramanmaraş'ta bugün 9 bin 289 konutun anahtarlarının teslim edildiğini ve 20 bin konutun inşa çalışmalarının hızla devam ettiğini açıklayan Erdoğan, "Son hak sahibi evine kavuşana kadar çalışmaya devam edeceğiz." diye ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kahramanmaraş Ziyareti: Deprem Yardımları ve Toplumsal Dayanışma

Ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çağlayan'daki hain terör saldırısına da değinerek, emniyet camiasına geçmiş olsun dileklerini iletti ve saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildiğini belirtti. Bu açıklamalar, depremzedelere yardımın yanı sıra ülkenin güvenliğine yönelik kararlılıkla mücadele edildiğini gösterdi.

Editör: İHSAN KURAN