Diyarbakır'ın Çınar ilçesi ile Mardin'in Mazıdağı ilçesi arasındaki alanda çıkan anız yangınında 11 kişi hayatını kaybetti. Yangınlardan 78 kişi etkilenirken, alevlerin arasında kalan çok sayıda büyük ve küçükbaş hayvan da öldü. Diyarbakır'ın Çınar ilçesi ile Mardin'in Mazıdağı ilçesi arasındaki alanlarda çıkan anız yangını rüzgarın etkisiyle büyüdü.

Yangına müdahale için Diyarbakır ve Mardin'den AFAD, Orman İşletme Müdürlüğü, itfaiye ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Ekiplerin müdahalesi sonucunda yangın kontrol altına alındı.

Can Kaybı 11 Oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yangınlarda 11 kişinin yaşamını kaybettiğini, 78 kişinin ise alevlerden etkilendiğini duyurdu.

Diyarbakır'da 4 Hasta Entübe

Bakan Koca, yangın nedeniyle Diyarbakır'da 5 hastanın yoğun bakımda, 4'ünün ise entübe olduğunu açıkladı.

Şanlıurfa'da Bir Hasta Entübe

Koca, Şanlıurfa'da ise bir hastanın entübe olduğunu belirtti. "Hastanelerimizde tedavisi süren toplam hasta sayısı 6." ifadelerini kullanan Koca, "Yangınlar sebebi ile olay yerlerine Diyarbakır’dan 24 ambulans ve 3 UMKE Timi ile Mardin’den 15 ambulans ve 4 UMKE Timi görevlendirilmiştir." dedi. Sönen yangınlar için soğutma çalışmaları devam ediyor.

Soruşturma Başlatıldı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yangınla ilgili Çınar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Kaynak: ntv.com.tr