Polonyalı turistler yanarak öldü

Antalya’nın Alanya ilçesinde refüje çarparak takla attıktan sonra alev alev yanan otomobilde hayatını kaybeden Polonyalı turistlerin kimlikleri belli oldu.

Gencgazete Kaza Yangin Alanya (1)

Refüje çarpıp takla attı

Kaza, akşam saatlerinde Yeşilöz Mahallesi Aydap Mevkii'nde meydana geldi. Polonyalı turistlerin içinde bulunduğu 07 BHY 934 plakalı araç önce refüje çarpıp takla attı, ardından da alevlere kapıldı. Araçtan çıkamayan sürücü ve yanındaki kadın yolcu feci şekilde yanarak hayatını kaybetti.

Emekli vatandaşa 2 bin 564 TL'lik su faturası şoku: "Ben hamam çalıştırmıyorum" Emekli vatandaşa 2 bin 564 TL'lik su faturası şoku: "Ben hamam çalıştırmıyorum"
Yangın sonucunda itfaiye ekipleri tarafından yangın söndürülürken, araç küle döndü.

Gencgazete Kaza Yangin Alanya (3)

Turistlerin Kimlikleri Belirlendi

Kazada hayatını kaybeden Polonyalı turistlerin kimlikleri de belli oldu. Aracı Zbigniew Piotr Kurzepa’nın (59) kullandığı öğrenilirken, yanındaki yolcunun Magdalena Maria Kulik (47) olduğu belirlendi.

Gencgazete Kaza Yangin Alanya (4)

Kapıyı açmaya çalıştılar

Öte yandan araç takla attıktan sonra tekerlekleri üzerine düşerken, çevredeki vatandaşların kazayı görüp yardıma koştuğu öğrenildi. Turistlerin araçtan çıkmak için kapıyı açtıkları anda büyük bir patlama yaşandığı ve aracın alev aldığı öğrenildi.

Gövdesinin yarısı dışarıda bulunan yaşlı sürücü, patlamanın şiddetiyle şoka girerken, yardıma giden vatandaşların alevler nedeniyle araca yaklaşamadıkları öğrenildi.

Gencgazete Kaza Yangin Alanya (5)

Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak: İHA