O tarihte İnegöl ve Alanyurt doğalgaz projesi kapsamında Alanyurt’a gaz verecek olan Çelik Hat’tın gazlanması işlemine başlanmıştır. Dönemin Alanyurt Belediye Başkanı Habib Özdede beldesi adına o gün çok mutludur:

İşte arşivden haberimizin tamamı:

Genç Motosiklet Sürücüsü Kazada Yaralandı Genç Motosiklet Sürücüsü Kazada Yaralandı

alanyurt gaz (2)

Alanyurt'un Doğalgazla Buluşma Heyecanı!

Alanyurt, İnegöl ile birlikte doğalgaz projesinin bir parçası olmaktan dolayı büyük bir heyecan içinde. Çelik boru hattının gazlanması işlemine başlandığı bu dönemde, Alanyurtlu vatandaşlar kısa süre içerisinde doğalgaza kavuşacaklar.

İnegöl ve Alanyurt Doğalgaza Hazır!

İnegöl Alanyurt doğalgaz projesi, bölge sakinlerinin uzun süredir beklediği bir proje. İngaz ekiplerinin dün başlattığı ve bugün de devam eden çalışmalar sonucunda bölgenin çelik boruları gazlanıyor. Alanyurt sokakları da hafta içerisinde doğalgazla tanışacak. Bu gelişme, özellikle kış aylarının yaklaştığı şu dönemde Alanyurtlular için büyük bir sevinç kaynağı.

İngaz'dan Müjdeli Haber

Geçtiğimiz yıl İnegöl'e doğalgaz getiren İngaz, bu yıl da Alanyurt'a aynı hizmeti sunmaktan gurur duyuyor. Bu kapsamda bir açıklama yapan İngaz Genel Müdürü Nevzat Şatıroğlu:

“İngaz, yaptığı çalışmalarla 21 bin abonenin faydalanabileceği bir alt yapı hazırladı. 2004 yılında 15 bin abonelik bir altyapı çalışması yapan, 2005 yılında da 21 bin aboneye çıkartan İngaz, İnegöl’ün daha temiz bir havaya kavuşması için çalışmalarını hızla sürdürüyor”

dedi.

alanyurt gaz (4)

Belediye Başkanı'ndan Sevinçli Açıklama

Doğalgazın bölgeye gelmesi, Belediye Başkanı Habib Özdede'yi de mutlu etti. Bu gelişmeyi değerlendiren Özdede:

“ Beldemiz bölgemizin en yeni ve modern yerleşim alanlarından biri. Buradaki binalarımız doğalgaza göre planlandı. Türkiye’nin ilk olarak bir beldesinde verilmeye başlanan gaz işleri halkımız ve bizim tarafımızla sevinçle karşılanmıştır. Birkaç gün içinde düzenlenecek olan meşale yakma töreni ile ucuz, sağlıklı ve güvenli yakıtı yakmaya başlayacağız.”

dedi.

Nihayetinde, Alanyurt'un doğalgazla tanışma süreci hem yerel halk hem de yerel yönetim için büyük bir heyecan kaynağı olmuştur. Bölgenin modern yapısına uygun olarak gelen bu yenilik, Alanyurt'u daha yaşanabilir ve konforlu bir yer haline getirecektir.

 Alanyurt'ta doğalgaz heyecanı! İnegöl ile birlikte Alanyurt da doğalgaza kavuşuyor. 

alanyurt gaz (1)

Tarih 25 Ekim 2005. Arşivden haberimiz böyle... Ne dersiniz, Alanyurt birgün tekrar bağımsız bir belediye olur mu? İnegöl il olursa Alanyurt'te ilçe neden olmasın?