Adobe'nin Creative Cloud hizmetinin fiyatlarına yapılan yüzde 300'lük zam, grafik ve tasarım profesyonelleri arasında büyük hayal kırıklığına neden oldu. Creative Cloud, grafik tasarım, video düzenleme, web geliştirme ve fotoğrafçılık gibi alanlarda geniş bir uygulama yelpazesi sunan ve ayrıca bulut depolama hizmeti sağlayan bir platformdur. Bu hizmet, özellikle grafikerler tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır ve yazılımların ayrı ayrı satın alınması durumunda ortaya çıkacak maliyetten daha avantajlı bir seçenek olarak görülmektedir.

Dünyada en yüksek enflasyon hangi ülkelerde? Türkiye enflasyonda kaçıncı? Dünyada en yüksek enflasyon hangi ülkelerde? Türkiye enflasyonda kaçıncı?

Yapılan bu zam ile birlikte, Adobe Creative Cloud'un tüm uygulamalar paketinin (100 GB) aylık fiyatı 200 TL'den 777 TL'ye, yıllık fiyatı ise 2 bin 300 TL'den 10 bin 400 TL'ye yükseltildi. Bu zam, Türkiye'deki ve dünyanın dört bir yanındaki on binlerce kullanıcıyı etkileyerek, birçok profesyonelin bu hizmete erişimini zorlaştırıyor.

Editör: Fırat Çelik