Bursa'da 4 Mart 2024 Pazartesi günü hava durumuyla ilgili Meteoroloji'nin yayınladığı rapora göre, şehir genelinde gün içerisinde çok bulutlu bir atmosfer hakim olacak. Bu duruma ek olarak, yer yer hafif sağanak yağışlar da görülecek. En yüksek sıcaklık ise 18 derece olacak.

Ancak, raporda belirtilene göre, önümüzdeki günlerde bölgesel olarak yaşanacak olan sağanak yağış geçişleriyle birlikte termometrelerde ciddi düşüşler bekleniyor. Bu durum, hava sıcaklıklarında belirgin bir azalmayı beraberinde getirecek.

Erkan Aydın: "Osmangazi’de yapacak çok işimiz var" Erkan Aydın: "Osmangazi’de yapacak çok işimiz var"

İşte Bursa için önümüzdeki 5 gün boyunca beklenen hava durumu detayları

5 Mart Salı: Parçalı bulutlu bir gökyüzü, yer yer hafif sağanak yağışlar. En yüksek sıcaklık 16 derece.

6 Mart Çarşamba: Çoğunlukla bulutlu, aralıklı sağanak yağışlar. Sıcaklık 14 dereceye kadar düşecek.

7 Mart Perşembe: Parçalı bulutlu bir hava, zaman zaman gök gürültülü sağanak yağışlar. En yüksek sıcaklık 12 derece.

8 Mart Cuma: Çok bulutlu bir atmosfer, aralıklı sağanak yağışlar. Sıcaklık 10 derece civarında olacak.

9 Mart Cumartesi: Parçalı bulutlu bir gökyüzü, hafif yağışlı geçişler. En yüksek sıcaklık 11 derece.

Bursa'da hava durumunda yaşanacak bu değişikliklere karşı vatandaşların gerekli önlemleri alması ve günlük hava durumu güncellemelerini takip etmeleri önemlidir.

Bursa'da yeni haftanın başlangıcı, Meteoroloji'nin tahmin raporuna göre 5 dereceyle başlayarak bulutlu bir sabah gökyüzüne sahne oldu. Gün içerisinde parçalı bulutlar ve güneşli dönemlerle devam eden hava, öğle saatlerine gelindiğinde termometreleri 6 derece civarında tuttu.

Öğle saatlerinde genel olarak çok bulutlu bir atmosfer hakim olurken sıcaklıklar 14 derece seviyelerine çıktı. Ancak, öğle sonrasında termometreler 18 derece civarına yükselirken yer yer hafif sağanak yağış geçişleri ve yoğun bulutluluklar şehri etkisi altına aldı.

Akşam saatlerine doğru ise sıcaklık 16 dereceye düşerken, parçalı bulutlu bir gökyüzü eşliğinde gün batımı yaşandı. Gece saatlerinde ise az bulutlu bir gökyüzü hakim olacak ve termometreler 8 derece civarında ölçülecek.

Meteoroloji'nin 5 günlük tahmin raporuna göre, yeni haftanın ikinci iş günü (YARIN) sabah saatlerinde sıcaklık 4 derece seviyelerinde olacak. Gün içerisinde, sağanak yağış geçişleri ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte en yüksek sıcaklık 16 derece seviyelerinde seyredecek.

Üçüncü iş günü (ÇARŞAMBA) sabahında termometreler 3 derece civarında ölçülürken, gün içerisinde yağmur geçişleri ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. En yüksek sıcaklık 12 derece seviyelerinde olacak.

Dördüncü iş günü (PERŞEMBE) sabahında sıcaklık 3 derece olacak ve gün içerisinde yer yer yağmur geçişleri ile birlikte çok bulutlu bir atmosfer bekleniyor. En yüksek sıcaklık ise 11 derece civarında ölçülecek.

Haftanın son iş gününde (CUMA) ise sabah saatlerinde sıcaklık 2 derece seviyelerinde olacak. Gün içerisinde çok bulutlu bir gökyüzü hakim olacak ve en yüksek sıcaklık 13 derece civarında ölçülecek.

Kaynak: Haber Merkezi