13 GÜNDÜR HABER ALINAMIYORDU

 21 Temmuz'da annesi ile Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne giden Enes Ahmet'ten, annesinin yanından ayrıldıktan sonra kendisinden haber alınamadı.

AW000597_03

Tekin ailesinin kayıp başvurusunda bulunmasının ardından ekipler, gencin son görüldüğü yer olan Tavlusun Mahallesi'ndeki Derevenk Viyadüğü çevresinde arama çalışmalarını yoğunlaştırdı.

AFAD, polis, ANDA ve gönüllülerden oluşan yaklaşık 60 kişilik ekip, Enes Ahmet Tekin'in bulunması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler de kayalık bölgelerde aramalarını sıklaştırırken dron ile de bölgede tarama çalışması yaptı.

  AW000482_07

  CANSIZ BEDENİ BULUNDU

  Ekipler tarafından başlatılan arama çalışmasında Tekin'in cansız bedeni bulundu. Olay yerinde geniş güvenlik önlemi alan ekipler, inceleme yaptı. Tekin'in cenazesi, yapılan incelemenin ardından hastane morguna kaldırıldı. Enes Ahmet Tekin'in ailesi de sinir krizi geçirerek, gözyaşı döktü.

AW000597_04

ANNENİN GÖZYAŞLARI

Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Ahmet Tekin’i arama çalışmaları devam ederken oğluna seslenen anne Tülay Tekin; "Oğlum, ne olur dön yavrum. Biz seni çok özledik. Hiç bu kadar ayrılmamıştık" diyerek gözyaşı dökmüştü.

Kızlarını Üniversiteye götürürken Kırmızı Işıkta Gelip Çarptılar Kızlarını Üniversiteye götürürken Kırmızı Işıkta Gelip Çarptılar

BABANIN EVLAT ACISI

Ekiplerin arama çalışmalarını takip eden Baba Osman Tekin de; "Ayın 21’inden beri kayıp. Üniversiteye annesiyle birlikte gitmiş. Oradan çıkmış, en son bu viyadük taraflarında görüntüleri var. Yavrum; ne olur. Tıpı sevmiyorsan okuma, okula da hiç gitme. Ne olur gel oğlum, gelmezsen de izini ver. Bir telefon aç, birine telefon açtır, sağlığının yerinde olduğunu bilelim. Hayatta olduğunu bilelim, gerisi önemli değil. Ne istiyorsan yaparım, dön oğlum yuvana. Allah ekiplerden de razı olsun. Duyanlar, görenler olursa Allah rızası için emniyete bilgi versinler. Onlar da seferber zaten" dedi. Arama çalışmalarını gözü yaşlı izleyen Anne Tülay Tekin ise kayıp oğluna seslenerek; "Oğlum, ne olur dön yavrum. Biz seni çok özledik. Hiç bu kadar ayrılmamıştık. Arkadaşlarına sesleniyorum; ne olur siz de yardım edin ne olur" ifadelerini kullanmıştı

AW000597_01

KARDEŞ MESAJI

Enes Ahmet’in ağabeyi Aydın Tekin de kardeşinin iyi olduğunu bildiren bir mesaj beklediklerini dile getirerek; "Kardeşim; eve gelmek istiyorsan kapımız her zaman sana açık. Bana bir mesaj yaz. Bu dünyada en iyi arkadaşımsın, bana ulaş. Bir mesaj yaz, sadece iyi olduğunu bilelim" diye konuşmuştu.

Allah rahmet eylesin. Ailesine sabır versin.